Якщо будильник вранці вже давно не рятує, а ліжко не випускає зі своїх теплих обіймів – не біда, ми підкажемо, як навчитися рано вставати і перестати ненавидіти весь світ після пробудження

Знайдіть причину

Пам’ятайте прислів’я про те, що хто рано встає, тому Бог дає. Мотивуйте себе тим, що встигнете зробите набагато більше. Наприклад, добре потягнутися після сну, зробити вранці зарядку, написати план на день, почитати книжку за чашкою кави чи чаю, помедитувати. Або, якщо раніше прийдете на роботу, зможете швидше звільнитися від справ.

Не переводьте будильник

Просто забудьте про цю функцію. Поставте будильник чітко на потрібний час (6-7 година ранку). Задзвонив телефон – встаємо. Бо сон 10-15 хвилин вас все одно не врятує, навпаки – роздратує організм.

Правильний сон

Спіть міцно та достатню кількість годин. Якщо ви не можете виспатися, то не має значення, о котрій ви встаєте – все одно будете відчувати себе розбитим. Здоровий і повноцінний сон – основа бадьорого дня.

Атмосфера

Зробіть свою спальню приємним місцем для відпочинку. Починаючи від кольору шпалер на стінах і закінчуючи візерунком на ваших простирадлах – все це теж дуже важливі фактори. Поставте своє ліжко так, щоб ранкове сонце світило прямо в очі, тоді ви точно не будете довго спати.

Свіже повітря

Відкрийте вікно. Варто тільки добре провітрити кімнату перед сном, як засинаєш набагато швидше.

Одяг для сну

Він повинен бути зручним і з натуральної тканини. Ніщо не має спричиняти дискомфорт під час сну.

Нічні пастки

Створіть власне правило – не користуйтеся хоча б за півгодини до сну будь-якими гаджетами. Приберіть журнали та книги, вимкніть телевізор та комп’ютер.

Режим

Намагайтеся лягати спати завжди в один і той же час. І навіть у вихідні. Тоді й прокидатися вранці буде легше, а режим не буде збиватися.

Світло

Повністю погасіть всі джерела світла. Найкраще спати в повній темряві. Якщо горить нічник, ваш організм не зможе повністю розслабитися і буде весь час насторожі. Крім того, мелатонін виділяється лише під час темряви.

Мелодія будильника

Сигнал будильника не повинен бути занадто м’яким, інакше ви просто не прокинетеся. Але і занадто різку та гучну музику теж краще не обирати. Також спробуйте поставити будильник куди-небудь подалі, щоб довелося за ним вставати.

Одяг для підйому

Дуже актуальна позиція у зимовий час. Коли в оселі холодно, то вставати з теплого ліжка взагалі не хочеться, тим більше в ранкові години. Підготуйте на ранок махровий халат, м’які шкарпетки та покладіть їх коло вашої постілі.

Читайте також: Коли тепло з’явиться в усіх запорізьких домівках