Пацієнти опікового відділення Запорізької міської лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги після складних операцій зможуть проходити реабілітацію в спеціальному відділенні під наглядом реабілітологів

Про це «Запорозькій Січі» розповів завідуючий опікового відділення 5-й міської лікарні Андрій Сех.

За його словами, якість та ефективність надання медичних послуг у лікарні, і зокрема, в опіковому відділенні, лише зростає. За останній час у відділені з’явилося сучасне обладнання для операційної та в додаток до трьох ліжок «Клінітрон» на повітряній подушці. А ще – дві унікальні установки «Фенікс» для одужання пацієнтів з найтяжчими травмами від опіків різного походження. Їх купили за гроші, зібрані на лікування Насті Ковальової – дівчини, яку коханий чоловік облив бензином та підпалив. На жаль, вона не вижила, але її родичі передали зібрані кошти на придбання сучасного обладнання, щоб медики могли рятувати інших пацієнтів.

Він зазначив, що в опіковому відділенні надають ургентну (екстрену) і планову допомогу. Пацієнтів привозять сюди з опіками різного ступеня тяжкості, з обмороженнями, ушкодженнями шкіри після ран, запалень, операцій і т.п.

– Наше відділення єдине в області. Розраховано воно на 50 ліжок, також є блок інтенсивної терапії на 6 ліжок. Приблизно 30% наших пацієнтів – діти, – розповідає Андрій Васильович. – По реформі планується скорочення відділення до 40 ліжок. Ми проаналізували, за останній рік у нас у відділенні більше 40 пацієнтів не буває. Утримувати порожні ліжка для лікарні дуже накладно. Адже після реформи НСЗУ буде оплачувати лікарні певні суми за проліковані випадки, за конкретних пацієнтів, а за пустуючі ліжка доведеться платити лікарні – на зарплати, тепло електрику, воду тощо.

За словами завідуючого опікового відділення,  скорочення ліжок ні в якому разі не вплине на якість послуг. Навпаки, пацієнтів будуть переводити в спеціалізоване відділення реабілітації. А хірурги зможуть зайнятися пацієнтами, які потребують реконструктивної хірургії. Тобто фахівці відділення допомагатимуть всім бажаючим усунути вроджені та набуті шкірні дефекти, рубці після операцій, травм, від пролежнів. Все це дасть поштовх для виходу на якісно новий, сучасний рівень  надання послуг запоріжцям.

Як повідомив Андрій Сех, до назви «опікове відділення», після реформи буде додано «і реконструктивної хірургії».

Читайте також: Що насправді реформують у 5-й лікарні