Запорізький міський дитячий Ботанічний сад відомий в Україні, адже є унікальним
Там ростуть близько 4 тис. видів рослин з різних куточків нашої планети. А незабаром у саду відкриється нова велика сучасна оранжерея, яка побудована у межах програми міського голови Володимира Буряка щодо розвитку ботсаду.
Справжня прикраса міста
Запорізький міський дитячий ботанічний сад – дійсно унікальний заклад у масштабі всієї України. Раніше в країні було 12 дитячих ботанічних садів, а зараз є один – запорізький. І що особливо важливо: місту вдалося не лише його зберегти, а й розвинути. З 2017 року діє міська програма розвитку ботанічного саду, яку започаткував міський голова Володимир Буряк.
Згідно з програмою, виконано реконструкцію теплиці «Зимовий сад», в результаті чого вона стала більше, і тепер там зростає ще більше цікавих рослин. На території дендрологічного парку Ботанічного саду висаджені понад 700 вічнозелених рослин. Збудовано нову сучасну велику оранжерею. Її площа – близько 1 тис. кв. м, вона замінить старі 8 теплиць, які вже не задовольняли потребам саду. До речі, в оранжереї є басейн, у якому також будуть висаджені рослини.
Це стало черговим етапом розвитку міського дитячого Ботанічного саду. Наразі всі роботи виконано, залишилося тільки прибрати зайву землю після будівництва, зробити необхідний дренаж та завезти туди потрібний ґрунт для рослин. Директорка Ботсаду має надію, що в червні вони вже почнуть висаджувати там різні нові рослини, які запоріжцям ще не демонстрували. Наприклад, аргентинську та канадську фінікові пальми, діпсіс жовтуватий, юку та інші. В басейні з’являться водяні лілії, гіацинти, німфеї. Вже підготовлено і проєкт розміщення цих рослин в новій оранжереї. А колеги з ближнього та далекого зарубіжжя висилають до Запоріжжя насіння відповідних рослин.
Квітне та пахне
На території Ботанічного саду зараз немов у казковому місці – краса, затишок та чудовий аромат весни. Цього року, незважаючи на те, що зима була досить жорстока, всі рослини в Ботсаду вижили, і деякі з них уже гарно квітнуть. Наприклад, розкішні магнолії, сакури та багато інших квітів та дерев.
Як зазначила директорка Запорізького міського Ботанічного саду Тамара Єрьоміна, щоб люди мали змогу милуватись квітучими рослинами, їхні світлини публікують в соцмережах, на сайті закладу, адже зараз відвідування саду заборонене через «червону» карантинну зону, до якої нашу область перевела Держкомісія з питань надзвичайних ситуацій.
Методист закладу Дар’я Ковальова провела кореспондентів «Запорозької Січі» територією Ботанічного саду розповівши, як почуваються після зими ті чи інші рослини. Говорить, що весна затрималась десь на 2 тижні. Так, якщо минулого року сакура розквітнула ще на початку квітня, то цього – лише тепер. Розквітнули вже і білі магнолії, які встигають робити це раніше за інші сорти. На черзі суланжі – магнолії, в яких квіти мають малинове забарвлення. Гарно квітне зараз і японська сакура. А на альпійських гірках у них також квітнуть гіацинти, рябчики, примули, тюльпани…
Під час нашого візиту робітники закладу висаджували на відкритій місцевості близько 300 кущів троянд, а в подальшому цю ділянку планують віддати виключно під магнолії, яких тут висадили вже близько 20 видів.
А ще у Запорізькому Ботсаду є теплиця-кактусарій, якій вже 20 років. І в ній ось-ось розквітнуть одразу 2 мексиканські агави, які взагалі це роблять раз на 20 років. Цікаво, що за період існування теплиці тут це відбувалось лише з 3 агавами, хоча їх росте чимало. Варто зазначити, що в кактусарії дотримуються пустельних умов, і влітку температура в теплиці сягає 70 градусів. До речі, після цвітіння мексиканські агави одразу гинуть.
Цікава в кактусарії і пустельна троянда, яка взимку має зелене забарвлення, а з весни приміряє на себе бордовий колір. кактусарій ЗапоріжжяЗагалом, Ботанічний сад не перестає дивувати, і приходити сюди тягне знову і знову.
У різних гуртках Запорізького міського дитячого Ботсаду навчаються близько 800 дітей, і щорік заклад відвідують близько 40 тис. гостей.
Читайте також: Площа перед залізничним вокзалом Запоріжжя змінилась до невпізнаваності