У Запоріжжі запрацювати прилади автофіксації порушень ПДР типу «Каскад»

Всього в країні працюють близько 80 таких апаратів. Також збільшено кількість апаратів TruCAM, якими патрульні вимірюватимуть швидкість автівок.

Нові камери вже діють

З 27 серпня на автомобільних дорогах України запрацювали нові прилади автовідеофіксації порушень, які конт­ролюватимуть дотримання вимог ПДР в автоматичному режимі. Такі апарати встановлені на дорогах Полтавської, Львівської, Волинської та Київської областей, а також у містах Запоріжжя, Мелітополь та Кривий Ріг.

У Запоріжжі встановлено 3 прилади контролю:

  • вул. Будинок Відпочинку (поворот до музею), в напрямку моста Преображенського (обмеження швидкості 50 км/год);
  • вул. Істоміна, 125а, в напрямку Нікопольського шосе (обмеження швидкості 50 км/год);
  • ДніпроГЕС, в напрямку центру міста (обмеження швидкості 50 км/год).

Лише за першу добу роботи зафіксовано 410 порушників.

Що є фактом порушення?

Фактом порушення є перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на 20 км/год.

Який розмір штрафу?

  • 340 грн – у разі перевищення встановлених обмежень швидкості руху більш як на 20 км/год, але не більше 50 км/год;
  • 1700 грн – при перевищенні встановлених обмежень швидкості руху більш як на 50 км/год.

Штраф зменшується на 50%, якщо його сплачено протягом 10 банківських днів з моменту отримання постанови. Він діє лише для громадян України (або власників т/з, зареєстрованих в Україні), – повідомляє Патрульна поліція в Запорізькій області.

Як дізнатися про факт фіксації порушення?

  • адмінпостанови надсилатимуть на електронну пошту, якщо подано відповідну заяву в МВС;
  • на офіційних вебсайтах МВС та Головного сервісного центру МВС в «Електронному кабінеті водія»;
  • від листоноші, який доставляє постанову за місцем реєстрації правопорушника;
  • від представників Державної прикордонної служби України, які вручають постанову при перетині кордону іноземцям та особам без громадянства, що ввозили транспортний засіб на територію України, зареєстрований за її межами.

Коли постанова набирає законної сили?

  • з дня отримання;
  • з дня відмови про отримання;
  • з дня повернення поштового відправлення, якщо Ви не отримали надіслану постанову;
  • якщо вручається прикордонником, то в день вручення.

Які терміни оскарження постанови?

10 днів з дати набрання постановою законної сили.

На порушників чекають поліцейські

А ще на дорогах країни збільшено кількість приладів TruCAM та ділянок, на яких патрульні вимірюватимуть швидкість автівок. Усього на дорогах України працюватиме 180 приладів TruCAM, а вимірювання здійснюватиметься на 319 ділянках.

З 30 серпня патрульні з приладом TruCAM працюють на 10 нових ділянках. Також додатково збільшується кількість приладів у Донецькій, Житомирській, Запорізькій, Івано-Франківській, Кіровоградській, Харківській областях.

Зокрема, у нашій області нові ділянки розташовано у Бердянську (Мелітопольське шосе) та в Запоріжжі (вул. Скворцова).

Про використання приладів вимірювання швидкості автомобілістів повідомлятимуть дорожні знаки, які попереджають про фото- та відеофіксацію порушень. У місцях фіксації порушень буде стояти службовий автомобіль з увімкненими синіми проблисковими маячками.

У Запоріжжі щодня штрафують порушників ПДР

Нещодавно Служба інспекторів з паркування виписала постанову 17-тисячному порушнику, який знехтував Правилами дорожнього руху та припаркував свою автівку, створюючи перешкоду для руху інших машин

Служба інспекторів з паркування продовжує проводити рейди по районах Запоріжжя. Загалом, з березня 2020 року на кінець серпня цього року інспекторами винесено 17010 повідомлень та постанов на власників транспортних засобів, які порушили ПДР.240212338_359156709000727_4247416208377718925_n

Загальна сума штрафів – 8,4 млн грн. Майже 15 тис. порушників сплатили штраф (багато хто у пільговий 10-денний термін), внаслідок чого в бюджет міста надійшло 4,5 млн грн. У середньому за місяць інспектори виносять 1200-1300 повідомлень та постанов на суму приблизно 500-600 тис. грн. Щомісяця в бюджет міста від штрафів надходить від 250 до 350 тис. грн. Щодня інспектор виносить 15-20 повідомлень та постанов. За місяць це 330-400 повідомлень та постанов на загальну суму близько 180-200 тис. грн, з яких 80-90 тис. потрапляють до бюджету. Є інспектори, по штрафах яких до бюджету надійшло понад 1 млн грн.

Протягом 10 днів з дня отримання повідомлення порушник може сплатити 50% штрафу, і штраф вважається сплаченим. Такою можливістю користуються майже 60% оштрафованих водіїв. Ще близько 20% порушників чекають постанову та сплачують суму повністю. Іншим 20% повідомляють про примусове стягнення, й вони сплачують 200% штрафу.

«Багато хто вважає, що якщо викинути повідомлення з лобового скла, проблема мине сама собою. Але це не так. Навпаки, проблем стане ще більше. Відповідно до положень Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушник має право протягом 10 днів оплатити 50% штрафу. У разі несплати штрафу в добровільному порядку постанова направляється до виконавчої служби, де, відповідно до вимог КУпАП, стягується вже подвійний розмір штрафу.

Також стягненню підлягає виконавчий збір (за роботу виконавця з примусового стягнення) та витрати на виконавче провадження. Загалом, за штраф, який протягом 10 днів можна сплатити всього в сумі 340 грн, вже через 2-3 місяці доведеться сплатити 1 700 грн», – розповіли інспектори.

Кожного дня Служба отримує від державних виконавців постанови про виконання стягнення в примусовому порядку. Загалом в примусовому порядку було стягнено понад 300 тис. грн.

Цікаво

У середньому інспектор за день проходить близько 10-12 км пішки під час патрулювання міста. За рік цей показник сягає 2 тис. км. Це як з бул. Шевченка дійти до Берліну. Інспектор працює на вулиці при температурі від -20 до +35, у дощ та сніг.

Окрім виявлення порушників під час рейдів, інспектори реагують на повідомлення від містян. Кожного дня до Управління надходить близько 30 повідомлень у Вайбер/Телеграм та 30-40 дзвінків на телефон 067 613 6543.

Служба оперативно реагує на повідомлення від містян. Наприклад, жителі будинків на бул. Шевченка поскаржилися на те, що водії заїжджають безпосередньо на тротуар і своїми транспортними засобами блокують прохід для пішоходів. Крім того, з машин допізна лунає гучна музика, яка заважає відпочивати. Тому інспектори Управління безпеки і якості міста департаменту правового забезпечення Запорізької міськради провели з представниками Патрульної поліції рейд із виявлення порушників. Після проведення перевірок на цій території, вже під час наступних рейдів кількість порушників значно знизилася. Перевірки триватимуть і надалі.

Такі ж виїзди за зверненнями відбувалися до обласної лікарні, де горе-водій заблокував проїзд для «швидких», на пр. Металургів, де містяни паркуються з порушеннями, через що немає можливості проїхати великим автобусам, на майдан Героїв, де порушники блокують проїзд тролейбусам.

А бувають і зовсім комічні випадки, коли водії пояснюють свої порушення тим, що, мовляв, дуже хотілося до туалету, який розташований на ринку, тому і довелося поставити автівку абиде.

«На Критому ринку зазвичай відвідування туалету обходиться водію у 680 грн (автівку залишають або на перехресті, або на пішохідному переході), туалет на Центральному ринку «дешевший» – там всього 340 грн (зазвичай автівки кидають на тротуарі або в зоні дії знаку 3.34).

Один такий порушник на новенькій Теслі пожалкував 20 грн на платну стоянку, а тому припаркувався поруч, на виїзді з прилеглої території ринку. І відповідно отримав штраф у 680 грн», – розповіли у Службі.

Інспектори звертаються до водіїв та просять: будь ласка, не порушуйте Правила дорожнього руху, це заощадить ваш час та кошти.

Читайте також: У центрі Запоріжжя легковик зніс світлофор