Деякі школи Запоріжжя вже змінили свій статус
На базі загальноосвітніх шкіл були створені 15 гімназій, 4 початкових школи, 5 академічних ліцеїв, 1 міжшкільний ресурсний центр. Протягом найближчих 5 років система шкільної освіти зазнає великої трансформації. Нормами Закону України «Про освіту» передбачено, що повну загальну середню освіту діти здобуватимуть протягом 12 років у 3 етапи.
Початкову освіту – 4 роки, базову середню освіту – 5 років, профільну середню – протягом 3 років. Докорінне реформування системи освіти поступовими кроками впроваджують і в Запоріжжі
За словами директора департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Станіслава Романчука, ідея змінити систему освіти виникла ще років 20 тому, але закон набув чинності тільки у 2018 році.
– У грудні 2017 року Кабінетом Міністрів України затверджено план заходів, які необхідно здійснити для впровадження Нової української школи. Згідно з документом, 5 років були відведені на те, аби привести всі заклади загальної середньої освіти у відповідність до статей Закону, а саме – поділити їх на 3 рівні: початкова школа – здобуття початкової освіти (1-4 класи), гімназія – здобуття базової середньої освіти (5-9 класи), ліцей – здобуття профільної середньої освіти (10-12 класи), – розповів СТаніслав Романчук.
Станіслав Романчук наголосив, що міська влада Запоріжжя вживає заходів для оптимізації мережі освітніх закладів таким чином, аби перебіг реформи не вплинув на загальну кількість 10-11-х класів у місті та кількість педагогічних ставок.
Загалом у місті планується створити 28 ліцеїв – по 4 в кожному районі. Ліцеї будуть профільними, тож, вступаючи у 10 клас, учні зможуть заздалегідь визначитися з колом предметів, які вивчатимуть поглиблено, і, відповідно, зосередитися на тих, які знадобляться для подальшого вступу у вищі навчальні заклади.
– У ліцеях планується забезпечити функціонування лабораторій та їхнє належне технічне оснащення. Крім того, нині вони укладають договори з вищими навчальними закладами про співпрацю. Тобто педагоги вишів викладатимуть окремі предмети у наших ліцеях, – зазначив Станіслав Романчук.
Минулого року були створені перші профільні ліцейні класи (у співробітництві з Запорізьким Національним Університетом) для дітей з високим рівнем фізико-математичних або природничих здібностей. Система ліцеїв добре себе зарекомендувала та надала можливості як учням, так і їхнім батькам дуже виважено підійти до вибору подальшої долі дитини.
Яким чином відбуватиметься реформа, на прикладі своєї школи розповів директор ліцею «Логос» Анатолій Рівкін.
За словами директора, зараз в «Логосі» у 2 окремих будівлях з 1 по 11 клас навчається 850 учнів. З нового навчального року заклад так і залишиться ліцеєм, але без молодшої школи (учнів 1-4 класів). Натомість оголосять конкурс з добору старшокласників з інших шкіл – всього планують сформувати по 3-4 10-х класи у паралелі.
– На такі зміни батьки нашого ліцею реагують добре. Батьки з інших шкіл також цікавляться умовами вступу. Надходило кілька дзвінків, ми всіх готові прийняти на співбесіду у будь-який час. Проведемо зустрічі з батьками, під час яких розповімо все у деталях, покажемо школу і будемо намагатися адаптувати дітей до навчання у ліцеї, – розповів Анатолій Рівкін.
Спеціалізація ліцею «Логос» – поглиблене вивчення фізико-математичного, хіміко-біологічного та суспільно-гуманітарного напрямків.
Троє дітей пані Юлії Пісецької цього року одночасно закінчують 9 клас.
– 3 із моїх 6 дітей погодки, тому одночасно закінчують 9 клас школи №41. Дуже гарна школа, але заклади трансформуються, і вона стала гімназією, і відтак треба шукати ліцей, щоб продовжити середню шкільну освіту. Плануємо прийти навчатися в «Логос». Донька обирає математичний профіль, двоє інших дітей – хочуть вивчати англійську філологію. Наскільки я знаю, «Логос» має ці профілі. До того ж територіально нам зручно: від дому до ліцею 5 хвилин пішки. Думаю, змінити школу для дітей не буде проблемою. Адже ми розвиваємося лише коли виходимо із зони комфорту, – розповіла мати майбутніх 10-класників.
Читайте також: 30 найперспективніших професії, які будуть популярними в Україні в найближче десятиліття