Багато запоріжців саме зараз постять в соціальних мережах свої фото поряд із квітучими сакурами та магноліями
Звідки в нашому місті взялася ця краса? Про це «Запорозькій Січі» розповіли в управлінні з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради.
Дружба з Японією квітне сакурами
2017 рік був роком Японії в Україні, присвяченим 25-й річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною і Японією.
Запоріжжя стало одним з 20 інших міст, де за підтримки посольства Японії в Україні реалізувався проєкт з висадки молодих дерев сакури – своєрідних символів Японської культури.
Тоді у День довкілля на центральній алеї парку Трудової Слави висадили 20 молодих саджанців сакур. Деревця прижилися і наразі радують своєю красою мешканців Запоріжжя та гостей міста. Ці сакури є своєрідним символом дружніх відносин нашого міста та Японії.
26 видів магнолій в ботанічному саду
Ще 20 років тому в Дитячому парку «Запорізький міський ботанічний сад» було всього 2 види магнолій, на сьогодні їх вже 26!
Висадка нових дерев в межах міських екологічних заходів відбувалася в ботсаду 2 роки поспіль до пандемії. У 2018 році тут з’явилося 18 дерев магнолій. У 2019 колекція поповнилася ще на 11, серед яких 6 нових видів. Один з них розквітає жовто-блакитним кольором, як прапор України (квітка зовні – блакитна, а всередині – жовта). Такий рідкісний вид є далеко не в кожному ботанічному саду України.
Рідкісні рослини в Дубовці
На створення неповторного флористичного ансамблю парку відпочинку «Дубовий гай» теж свого часу виділялися кошти із бюджету міста. Видовий склад рослинності доповнений такими екзотичними деревами і чагарниками, як тис ягідний, тюльпанове дерево, мильне дерево, магнолія, форзиція, сніжноягідник, керія японська, а також створена алея із 22 дерев сакури Канзан. Біля дерев і чагарників встановлені таблички з інформацією про конкретну рослину.
Читайте також: У Запоріжжі запустили флешмоб до Дня вишиванки