Олександр Василенко

Комунальники й дорожні будівельники Запоріжжя із добрим, оптимістичним настроєм зустрічають своє завтрашнє професійне свято – День працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення. У життєзабезпеченні міста частка їхньої роботи і помітна, і значна.
Особливо теплі слова слід сказати на адресу комунального підприємства “Експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів”. Це комунальне підприємство – серед провідних в нашому обласному центрі. Перших днів весни КП якісно і ефективно потрудилося з виконання робіт щодо ліквідації ямковості із застосуванням асфальтобетонної крихти на вулицях Портовій, Рельєфній, Щасливій, проспекті Леніна, Хортицькому шосе, проспекті Радянському. Усіх і не перелічити. Загальна площа здійснених нагальних робіт – тисячі й тисячі квадратних метрів. А недавно КП “ЕЛУАШ” розпочало роботи з ремонту асфальтобетонного покриття доріг із використанням плитки ФЕМ. Ці непрості роботи вже виконано на вулицях Тиражній, Бородинській, Маршала Чуйкова, Героїв Сталінграда, Грязнова, Запорізькій, Південному шосе.
Напередодні свята добрих слів заслуговує концерн “Міські теплові мережі”. Належно цей підрозділ спрацював недавньої зими. Теплом і гарячою водою забезпечив житлові будинки 8 селища, від теплопостачання якого свого часу у зв’язку зі складною економічною ситуацією відмовилось ВАТ “ЗАлК”. Було споруджено власну модульну котельню, яку змонтували за 45 днів. Також було вирішено непросте питання з опаленням будинку № 185 на вулиці Республіканській.
Непоганий настрій і в працівників КП “Запоріжміськсвітло”. Як правило, роботи з ліквідації пошкоджень на мережах зовнішнього освітлення виконуються вчасно, без зволікань. От і недавно було оперативно подолано обрив повітряних ліній електропередач на вулицях Новгородській, Леонтовича, Гудименка, бульварі Шевченка.
Добре діють на підприємстві “Запорізькі міські електричні мережі”. Тут цілодобово забезпечують роботу аварійних бригад, збільшуючи їх кількість, у тому числі і для дії вихідних та святкових днів.
Професійно працюють у КП “Водоканал”. Останнім часом за складних погодних умов було ліквідовано майже тисячу витоків на водопровідних мережах та до двох тисяч засмічень у каналізації. До того ж, трудівники цього КП впорались цьогорічної зимової пори із шістьма значними аваріями на вулицях Запоріжбудівській, Космічній, Комсомольській, Задніпровській, проспекті Ювілейному.
На календарі – березень. З кожним днем стає все тепліше й погідніше. Наші комунальники роблять все для того, щоб причепурити місто. Заплановано цілий ряд заходів щодо приведення до належного санітарного стану території Запоріжжя. І не тільки вручну працюють наші люди, залучаємо до прибирання доріг спецтехніку “Джонстон”, “Бродвей”, “Бухершерлинг”. До Дня пам’яті заплановано виконати ремонт під’їзних шляхів до міських цвинтарів. Буде облаштовано також пам’ятні місця. Звернемо увагу і на зупинки громадського транспорту, сквери, парки.
Для своєчасного виконання цих робіт нам нині (хоч ніби і не личить про це казати у святковому руслі) необхідне додаткове фінансування у сумі 2,5 млн. грн; у тому числі, для першочергових робіт – 60 тис грн. на забивання ям асфальтобетонною крихтою (29,2 тис. грн.) та плиткою ФЕМ (30,8 тис. грн.); на поточний ремонт шляхів – 2,44 млн. грн. Зазначені додаткові кошти необхідні у зв’язку з тим, що на поточний рік на ремонт доріг виділено за рахунок субвенцій Державного бюджету 5,237 млн. грн. та 622 тис. грн. за рахунок коштів місцевого бюджету при потребі 183,5 млн. грн. Крім цього, бажане додаткове фінансування на введення в експлуатацію асфальтобетонної установки (2,475 млн. грн.).
І все-таки комунальники та дорожні будівельники Запоріжжя з упевненістю вдивляються в завтрашній день. Користуючись нагодою, щиро вітаю колег із професійним святом. Хай щастить, друзі!
Олександр Василенко, начальник управління комунального господарства та дорожнього будівництва Запорізької міської ради