Асоціація міст України заявила про ризик зростання тарифів на опалення в 1,5 рази
Наприкінці січня мери міст – члени правління АМУ ініціювали підписання Меморандуму стосовно того, що до кінця опалювального сезону тарифи на тепло та гарячу воду не підвищуватимуть. Окрім цього було досягнуто домовленостей з Урядом щодо забезпечення фінансової стабільності підприємств теплопостачання, які через різницю вартості газу несуть збитки. Ці витрати змушені компенсувати територіальні громади коштами місцевих бюджетів.
Однак, меморандум досі не підписано через відмову Уряду встановити прийнятну ціну на природний газ для підприємств теплопостачання та реструктурувати борги підприємств теплопостачання за спожитий природний газ. Про це йдеться в заяві Асоціації міст України, підписаній у Києві 30 січня.
– Прем‘єр-міністр України наполягає, що ціна природного газу, який використовується для централізованого теплопостачання багатоквартирних житлових будинків буде ринковою – фактично в 1,5 рази більшою ніж врахована в тарифі на теплову енергію для населення, а різницю між ціною природного газу в тарифі на теплову енергію та ціною, за якою підприємства теплокомуненерго його купують у НАК «Нафтогаз України», мають відшкодувати територіальні громади, – йдеться у заяві АМУ.
Мери українських міст підкреслюють, що Уряд не дотримався домовленості про укладення Меморандуму і не запропонував механізми та строки реструктуризації боргів і відшкодування з державного бюджету різниці в цінах на природний газ підприємствам теплопостачання. В наслідок цього, підприємства теплопостачання не зможуть забезпечити обов’язковий рівень розрахунків за отриманий газ та будуть позбавлені можливості його закупівлі. В свою чергу, це призведе до того, що тепловики не будуть здатні надавати тепло та гарячу воду в багатоквартирні будинки без підвищення тарифів.
Таким чином, Уряд штучно створює глибоку кризу теплозабезпечення як населення, так і соціальної сфери, що призводить до руйнації систем життєзабезпечення міст.
– Ми вимагаємо припинити дискримінацію мешканців багатоквартирних будинків! Необхідно встановити єдину, посильну для населення, ціну на газ в опалювальний сезон для всіх категорій споживачів, незалежно від способу опалення будинків, – наголошують міські голови у заяві Асоціації міст України.
Нагадаємо, на нещодавній сесії міської ради запорізькі депутати також направили звернення до керівництва держави щодо ситуації з тарифами на комунальні послуги.
Читайте також: У Запоріжжі безхатченки матимуть дах над головою