Перетворюйте емоції на продуктивність, слідкуйте за настроєм та пишайтеся маленькими досягненнями
Всім знайома ситуація, коли робочий день вже закінчується, а справи, які необхідно виконати – ще ні. Обдумуючи, як все встигнути, ви починаєте нервувати. А коли живеш в постійній тривозі, знижується продуктивність та страждає здоров’я. Тож пропонуємо способи, які допоможуть впоратися з тривожністю та все встигати.
З’ясуйте, що саме викликає тривогу
Зміни в здатності сконцентруватися – серйозний сигнал, який попереджає про підвищення тривожності. При виконанні завдань аналізуйте свої відчуття, а краще – фіксуйте на папері чи в спеціальних додатках. Через деякий час постійних спостережень ви чітко будете знати, які саме робочі моменти викликають у вас занепокоєння. А, знаючи причину, легше будувати процес роботи.
Перетворіть тривогу на мотивацію
Перше, що ми інстинктивно намагаємося зробити, коли відчуваємо стрес – це зробити глибокий вдих, забратися в тихе місце та спробувати привести думки до ладу. Однак, це змушує нас ще більше витрачати час на боротьбу з емоційними станом, не замислюючись про причини його появи. Набагато ефективніше буде прийняти свій нинішній стан, перетворити тривогу в позитивний імпульс та використати його на вирішення поточних завдань.
Робіть короткі перерви
Постійна праця в режимі багатозадачності лише посилює напруження, а разом з ним і відчуття тривожності. Більше того, такий підхід не дає ефекту завершеності справи. Тож, щоб мозок встигав фіксувати досягнення кінцевої мети, робіть наступне. Частіше нагадуйте собі, що краще завершити щось одне, ніж постійно переключатися між різними справами та не довести жодну до кінця. Також розбивайте великі завдання на декілька кроків та поступово виконуйте їх. Закреслюючи вже зроблені пункти, ви відчуватимете задоволення та спокій.
Подумайте про цінність своєї роботи
Можливо, те, чим ви займаєтеся, дарує вам фінансову стабільність. Або ваша допомога спрощує чиєсь життя. А можливо, вам просто подобається те, що ви робите, бо результат дарує безліч гарних емоцій та відчуттів. Незалежно від причин, частіше нагадуйте собі про них – це допоможе поглянути на тривогу з іншого боку.
Зверніться по допомогу
Якщо вам складно виконувати завдання, або продуктивність різко знизилася, розкажіть про це керівнику. Так ви перестанете відчувати, що залишились один на один зі своєю проблемою, а начальник матиме уявлення про те, наскільки на вас можна розраховувати. Ви зможете обговорити методи боротьби зі стресом, які допоможуть підвищити вашу працездатність та відпочити від напруження. Однак, якщо тривожність заважає вашому повноцінному життю, необхідно звернутися до спеціалістів.
Навчиться себе прощати
Пам’ятайте про те, що для того, щоб гарно працювати, треба добре відпочивати. І не сваріть себе за втрату працездатності через тривогу і стрес. Краще витратіть цю енергію на виконання дрібних завдань, які будуть підтримувати ваш бойових дух та сприяти подальшим досягненням.
Читайте також: Як зберігати спокій у будь-якій ситуації