З настанням холодів істотно зростає кількість людей, які захворіли на ГРВІ чи грип – ми зібрали кращі методи вилікувати застуду без використання медикаментів
Краплі
- Масла
Найчастіше застуда починається з нежиті, втім не поспішайте купувати аптечні краплі. Спробуйте закапати в ніс тепле масло обліпихи чи шипшини. Підходить також ментолова, оливкова і соняшникова олії. Для підвищення ефективності можна додати до масла кілька крапель соку часнику.
- Часник
Для приготування часникових крапель подрібніть 2-3 зубчики, залийте їх окропом та залиште на 2 години в теплому місці. Отриманий настій використовуйте 3-4 рази на день.
- Цибуля
Спробуйте закапувати ніс соком цибулі: одна крапля соку на столову ложку кип’яченої води. Отриману суміш можна використовувати щогодини.
- Мед
З нежиттю ефективно борються краплі з липового меду: три рази на день по 5-8 крапель в кожну ніздрю. Для приготування таких крапель змішайте мед з водою у пропорції 1:2.
Полоскання
- Трави
Щоб зупинити поширення інфекції, радять полоскати горло настоями трав і відварами. Для цього чудово підійдуть шавлія, ромашка та календула. Ці трави мають пом’якшувальну та протизапальну дію. Для приготування настою одну столову ложку трав залийте склянкою окропу. Залиште настоюватися на 20 хвилин. Отримані природні ліки використовуйте 5 разів на день.
- Яблучний оцет і мед
Полоскати горло можна сумішшю яблучного оцту і меду. Для цього розведіть 2 чайні ложки меду і 3 чайні ложки оцту в склянці води.
Інгаляції
Якщо в людини немає температури, то з симптомами застуди можуть впоратися інгаляції. Ця процедура повинна тривати не більше 15 хвилин.
- Картопля
Найчастіше використовують інгаляції з картоплі. Кілька картоплин відварюють, після чого людина дихає картопляним відваром під рушником.
- Часник, йод, цибуля
Також можна зробити інгаляції з часником, йодом чи соком цибулі. Для цього додайте в чайник 10 крапель йоду або чайну ложку соку цибулі чи часнику.
- Масла
Також можна зробити інгаляцію з бальзамом, який містить ментолову, евкаліптову або м’ятну олію.
Корисні рослини при застуді
- Чорний перець
Прекрасний антисептик і антиоксидант, покращує кровообіг і сприяє детоксикації організму. Чорний перець корисно вживати при кашлі та хворобах дихальних шляхів. Для приготування лікувального засобу змішайте 1 столову ложку меленого чорного перцю та 1 склянку меду. Приймайте по чайній ложці суміші три рази на добу.
- Кардамон
Тонізуючий і відхаркувальний ефект має кардамон, він допомагає видалити з організму слиз, тому його використовують при лікуванні захворювань горла і дихальних шляхів. Для полоскання рота змішайте півчайної ложки настоянки кардамону і кориці та залийте склянкою окропу. Цей настій лікує фарингіт, сухість в горлі, хрипоту.
- Імбир
Імбир – протизапальний, антисептичний, знеболюючий, потогінний, загоюючий і тонізуючий засіб. Якщо в людини болить горло, то необхідно вичавити з імбиру 2 чайні ложки соку, додати трохи солі та приймати перед їжею. Імбир також корисний при ангіні, ним можна полоскати горло.
Читайте також: Ранок починається не з кави: 7 альтернативних напоїв без кофеїну