Зооринок на Малому ринку існує вже років 30

Раніше це було практично єдине місце в Запоріжжі, де можна було купити породисту кішку або цуценя, хом’ячка, папугу чи голуба. Щодо акваріумістів, то вони приїздили сюди за рідкісними рибками навіть із сусідніх областей

Цей пташиний ринок існує і досі. Його років 7 назад винесли за межі базару, облаштували торговими рядами. Минулих вихідних ми побували там і отримали купу позитивних емоцій. Хоча доведеться визнати – зараз покупців там набагато менше, ніж тих, хто продає тварин. Здебільшого містяни сюди як до зоопарку водять дітей та онуків. Але які б економічно складні часи не були, ніщо не в змозі відібрати у людини бажання мати у своєму помешканні якусь пухнасту живу істоту, що для всієї родини стане другом та нескінченним джерелом щастя та радості.

Дарма, що цей ринок називається пташиним, більшу частину його займають ряди з акваріумами. Продавці кажуть, що купівельна спроможність людей помітно знижується із року в рік з 2014-го. Зараз щось можна продати лише у вихідний, що слідує за зарплатою.

Володимир займається рибками вже 50 років. Це було його хобі у вільний від роботи час, коли він ще працював регулювальником радіоапаратури на заводі «Іскра».

– Пенсія велика, аж 2 тис. грн, тож можна «відпочивати» тут на ринку, – шуткує Володимир.

IMG-1afe63bd8d8a1d3192cef380da9ff2b0-V Каже, що у всі часи найбажанішою рибкою для покупців була і є золота (в залежності від розмірів такі коштують від 5 грн до 300). Вже багато років він розводить рибок гуппі, мечоносців, півників.

Продавець Олександр теж старожил цього ринку. У нього багатий вибір рибок та водоростей. Наприклад, є рибка анциструс, яка зчищає водорості зі скла акваріуму та листків рослин.

– Акваріум це не дуже дорого, маленький можна купити навіть за 30 грн. Плюс кілька рибок по 5 грн, водорості та корм для рибок. Це ще 20-30 грн. Ось і всі затрати. А користь від домашнього акваріуму величезна, – розповідає Олександр. – Акваріум це і зволоження повітря в кімнаті, і гарний спосіб заспокоїти нерви. Діти, які змалечку спостерігають за рибками, менше хворіють і швидше розвиваються інтелектуально.IMG-05a782dc5b58e12d227953046df01907-V

Він розповів також, що наймоднішими зараз вважаються неонові рибки глофіш. Це група генетично модифікованих акваріумних рибок із флуоресцентним забарвленням. Здатність світитися вони отримали тому, що в їхні ДНК помістили ген тихоокеанських медуз та морських коралів.

Здивував вибір собак, який був занадто небагатим: або декоративні породи, або величезні вівчарки, яких купують для охорони приватних маєтків.

Здається, що у запоріжців зараз є модним заводити в квартирах найменших собачок у світі – чіхуахуа та симпотяжок шпіців.

Продавець Тетяна розповіла, що розводить собак, скільки себе пам’ятає. 20 років тому, коли жила в приватному будинку, це були німецькі вівчарки, потім пекінеси, сьогодні вона продає 2-місячну дівчинку чіхуахуа за 4 тис. грн і хлопчика за 3 тис.

– Для квартири чіхуахуа – ідеальний варіант, – каже жінка.

Пенсіонерка Людмила продавала веселого рудого шпіца за 3 тис. грн. Йому вже 7 місяців, а покупець все не знаходиться.

– На мінімальну пенсію не проживеш, тож такий в мене додатковий заробіток – розводжу собак, – розповіла жінка.

Вертка пухнаста кулька – щеня померанського шпіца – збирала навколо себе найбільше глядачів. Господарі за нього просили 10 тис. грн. Мальтійську болонку білосніжного кольору вони продавали за 7 тис. грн.

Продавець 1,5-місячної хаскі за 3 тис. грн розповів нам, що ця порода для квартири не підходить, бо з нею треба багато гуляти. І охоронець помешкання з нього поганий – всім гостям буде радий.IMG-4b4a72cc73aec78c1e655c4c7b4da7c7-V

Щеня середньоазіатської вівчарки з розплідника продавали за 500 доларів. Для наочності якості «товару» привезли показати покупцям і батька. Добре, що він був у залізній клітці, бо навіть дивитися на такого страшнувато.

Поруч можна було купити цуценя цієї ж породи за 6 тис. грн. Немає документів – ціна нижче.IMG-2b1d9d4f86a70cd0c11d4fbfb2478f92-VНапевно, ще більша за розмірами, коли виросте, але з добрими очима, продавалась собака породи тибетський мастиф. За щеня теж просили 500 доларів.

– Ця собака у світі входить до 5 порід, яким можна довірити дитину – ще не було жодного випадку нападу на людину. Тибетські мастифи живуть довго – до 20 років, вони стають справжніми членами родини, – розповіли господарі.

А поруч щеня кавказької вівчарки віддавали за 2300 грн.IMG-3fd46850f35438b0c93a72e5442003d9-V

– Йому місяць і 3 тижні, скоро треба робити щеплення, тож ми уступаємо в ціні, – розповідають продавці Геннадій та Людмила.

– Тож скільки їжі треба такій «дитині»?

– Сухим кормом ми не годуємо, від нього здоров’я у собак немає, тож варимо різні каші із костями. 2 дорослим кавказцям вистачає 7-літрового відра на 2 дні. Щенята їдять більше. Найпрожерлівішими вони бувають в період від 5 місяців до року, тоді одному треба 5 літрів їжі на день, – каже Геннадій.

Хай не лякаються цін ті, кому дійсно потрібен чотирилапий друг. Тут на зооринку вам запропонують взяти безкоштовно не породисте щеня чи кошеня. І це не буде двірняжка, просто не чиста порода.IMG-2c84cdecfa1822f88e482ea7507e7a68-V

Судячи із пропозицій на пташиному ринку, серед кошенят зараз в моді породи британська короткошерста та шотландська висловуха. Таких найбільше в продажу по ціні від 1 тис. грн до 3 тис. Ці породи цінують за те, що спокійні за характером та не сильно линяють.IMG-2d6c64caa1dddd4984c8b20b49dc9915-V

Кошеня без шерсті з поглядом інопланетянина має дуже екзотичний вигляд і називається сфінкс. Таке 10-місячне диво продавали за 3 тис. грн.

– Розумна, ласкава, дуже любить цілуватися. До їжі не вибаглива. Завести сфінкса вдома – це отримати ще одну дитину, – рекламує хазяйка.

Це ще не всі мешканці зооринку, що шукають собі хазяїв. Кролики, хом’яки, щури, морські свинки, шиншили… Продається багато хвилястих папуг по 40 грн, щиглів по 100 грн та по такій же ціні амадинів. Побачили, що користується попитом каліфорнійський чубатий перепел, який мало того, що красивий, несе їстівні яйця. Його продали за 400 грн. Великі гарні папуги кокарики коштують від 600 грн. А поряд продається звичайний півень за 200 грн.