Прибирання – одне слово, але багато проблем

Чимало любителів чистоти втрачають не одну годину на приведення свого житла до ладу. Тому чого тільки не вигадано, щоб полегшити нам не дуже приємний процес розбирання мотлоху, від якого нікуди не сховатися. Але головне, що ці методи дійсно працюють, і ми підібрали найцікавіші для вас

Методика Конмарі або «Про всяк випадок ніколи не настає»

3

Методика Конмарі – одна з популярних систем збирання і розхламлення, створена японською консультанткою Марі Кондо, що допоможе зробити ваш дім просторим та свіжим.

Ость декілька основних правил такого прибирання:

  1. Одна категорія – за один раз

У більшості людей предмети, які потрапляють під одну категорію (наприклад, одяг), зберігаються у двох або більше місцях, розкиданих по всьому будинку. Саме тому принцип прибирання «спочатку спальня, потім вітальня, потім кухня» не працює. За методом КонМарі ви прибираєте по одній-дві категорії речей за день без метушні та зайвих відволікань.

  1. «Ні» запитанню «Чи стане мені це в пригоді?»

Головний принцип вибору речей, які мають покинути ваш дім, полягає у тому, щоб спитати себе: «Чи приносить мені радість ця річ?» замість звичного «Чи стане мені це в пригоді?». Якщо відповідь «ні», то предмет можна однозначно викинути, а якщо відповідь – щось середнє між «так» і «ні», то відкладіть річ на певний строк. Якщо за цей строк вона вам не знадобилася – викидайте.

  1. Спочатку викиньте, а потім наводьте лад

Велика помилка, яку ми здійснюємо під час прибирання – одночасно прибиратися і позбавлятися  непотрібних речей. Найефективніший і швидкий спосіб – це спочатку позбутися непотрібного, а вже після вирішувати, куди і як покласти речі, які залишилися. І виносьте мішок зі сміттям одразу, щойно він буде заповнений. Це не дозволить вам «дати слабину» і в останній момент витягнути з нього і залишити вдома щось непотрібне.

  1. 4. Не дозволяйте рідним підглядати та допомагати

Прибирайтеся, якщо це можливо, на самоті. І в жодному разі не показуйте родичам мішки з речами, які ви будете викидати.

Справа не в тому, що вам є чого соромитися. У прибиранні немає нічого поганого. Однак видовище того, що викидають діти, – це сильний стрес для батьків. Сам обсяг сміттєвої купи може викликати у них тривогу, змушуючи замислитися, чи зможуть діти прожити з тим, що у них залишилося. У переважній більшості випадків саме матері «рятують» речі, викинуті дочками. Однак потім ці речі так і не знаходять свого застосування та тільки займають місце.

Задоволення від прибирання з «Флайледі»2

Флайледі, що в буквальному перекладі «літаюча леді» – це жінка, яка займається прибиранням із задоволенням. Саме тому «Флайледі» – мабуть, найвідоміша система прибирання, в тому числі і тому, що її засновники вважають: від процесу треба отримувати задоволення. Головний принцип – постаратися прибрати з життя такий стрес, як генеральні багатогодинні прибирання у вихідні. Вони забирають час, відведений для сім’ї, і мотивацію робити свій дім гарним. Секрет досить простий: лад не наводять – його підтримують. І для цього достатньо 15 хвилин на день.

Основні принципи і поняття такої системи:

  1. Магія чистоти – у дрібницях!

У будинку має бути місце, яке стане відправною точкою поширення ладу і затишку по всьому дому. Так можна обрати будь-який предмет – раковина, ванна тощо.

  1. Рутині – ритуали

Ранкова рутина – одягнутися у гарне і зручне вбрання, привести до ладу волосся і нанести макіяж. Вечірня – вимити весь посуд і раковину до блиску, розкласти речі по місцях, зайнятися собою (душ, крем, маски і т.д.), скласти список справ на наступний день.

  1. Позбутися мотлоху

Мотлох не можна організувати, його можна тільки позбутися. У будинку повинні бути тільки ті речі, якими ви користуєтеся або які любите. Коли позбавлення мотлоху буде закінчено, дім треба розділити на зони і кожного тижня присвячувати прибиранню однієї з них. Наприклад, 1-й тиждень – зала; 2-й тиждень – кухня; 3-й тиждень – ванна і дитяча; 4-й тиждень – спальня тощо

  1. Прибирання по 15 хвилин на день

Робота в зоні – раз на день не більше 15 хвилин. У тиждень на зону витрачається 5 разів по 15 хвилин. У вихідні Флайледі категорично заборонено займатися прибиранням – це час для відпочинку. При дотриманні правил, до кінця тижня зона сяє чистотою, а на неї витрачено більше години – це чимало!

«Принцип обіймів»

1

Таку систему прибирання створив Лео Бабаута. Творець блогу про мінімалізм пропонує замислитися, навіщо ми купуємо речі. Наприклад, заради того, щоб створити відчуття безпеки, заради схвалення інших або комфорту. Він радить зрозуміти, яка річ вам дійсно потрібна, а яку ви наділили силою, їй невластивою, і тепер чіпляєтеся за неї, бо шкода викинути.

Що ж стосується самого процесу прибирання, то Лео прихильник теорії «непомітних маленьких справ» замість одного великого. Наприклад, краще одразу підмести сміття, щойно ви його помітили, ніж рознести його по дому і робити генеральне прибирання в суботу.

Ще один принцип – за 1 раз прибирайте ту зону, яку можете обхопити руками, без непотрібних метань по кімнаті. Просуваючись від зони до зони, можна закінчити прибирання в 2 рази швидше, ніж звичайно.

При розборі речей варто взяти 3 коробки: «Залишити», «Може стати в пригоді», «Викинути». Коробка № 2 має право на піврічне життя у кутках квартири, а потім, як правило, теж викидається, якщо за ці пів року вона не стала в пригоді.

А який метод вам більше подобається?

Читайте також: Пандемія коронавірусу надихає людей по всьому світу на добрі вчинки