Спробуйте щомісяця вводити в своє повсякденне життя кілька простих, але дуже корисних звичок – почніть вже зараз

Вставати з першим сигналом будильника

Ну забудьте вже про натискання кнопки повтору. Через таку звичку вже не одна людина проспала важливу подію чи запізнилась на роботу. До того ж, вчені довели, що швидкий та дуже короткий сон негативно позначається на здоров’ї.

Робити зарядку

Не примушуйте себе виходити на пробіжку чи тягати гантелі в залі – якщо вам вже аж занадто це не подобається. Пари прости рухів або енергійного танку зранку буде достатньо для того, щоб розім’яти м’язи після сну.

Провітрювати кімнату

Незалежно від пори року будь-яке приміщення необхідно провітрювати, як мінімум один-два рази на день. Оберіть для себе ранковий та вечірній час – освіжайте кімнату одразу після підйому та перед сном.

Обмежити себе в користуванні гаджетами

Не треба взагалі ховати від себе телефон по шафам або зав’язувати собі руки, аби не лізти знову в Інстаграм. Зрозуміло, що відповідати на дзвінки чи важливі повідомлення можна тоді, коли вам заманеться. А от для соцмереж, ігор або перегляду відео чи прослуховування музики – відведіть собі окремий час.

Пити більше води

Для дорослої людини норма вживання води, на думку більшості медиків, коливається в межах 30-40 мл води на 1 кг маси тіла, тобто, при вазі 50 кг – це 1,5-2 літри води, при вазі 75 кг – 2,5-3 літри на добу. Не забудьте додати до ранкової склянки води трохи лимону – організм вам віддячить за це.

Планувати день

Кожного вечора присвячуйте 10 хвилин плануванню наступного дня. А на вихідних – продумуйте увесь наступний тиждень. Починаючи з того, що вдягнете на роботу, закінчуючи тим, скільки часу ви присвятите перегляду серіалу. Так, ваше життя та дорогоцінний час завжди будуть під вашим пильним контролем.

Носити обід на роботу

Це не лише непогана економія, а й можливість проконтролювати власний раціон.

Не користуватися пластиком

Просте правило – замінити одноразове багаторазовим – допоможе вам у цьому. Носіть з собою термопляшку з водою, замість купівлі чергової пластикової. Відмовтеся від використання пакетів і придбайте авоську чи сумку з мішковини. До речі, паперові стаканчики для кави або чаю – не зовсім паперові, або навіть зовсім не паперові. Вони також мають шар пластику, тому, якщо вже берет в них напій, то відмовтеся хоча б від кришечки та трубочки.

Відкладати 10% доходу

Така сума не надто вдарить по вашому гаманцю, але допоможе скласти невеличкий фінансовий запас. Головне, не думайте про “чорний день”, мотивуйте себе тим, що зможете придбати собі щось, що дуже хочете.

Дивитись фільми англійською

Оберіть добре відомий вам серіал і спробуйте передивитись його мовою оригіналу. Знайомий вам вже сюжет заграє новими цікавими барвами. Нові іноземні слова намагайтеся проговорюйте за героями вголос, а найцікавіші фрази – обов’язково виписуйте та повторюйте. Приділяйте цьому хоча б 20 хвилин на день. І ви помітите, як ваш словниковий запас англійської значно покращиться.

Читайте також: Вчимося прокидатися – алгоритм ефективного ранкового підйому