У рамках реалізації державної політики реформування житлово-комунального господарства, яка передбачена в Загальнодержавній програмі реформування і розвитку ЖКГ, депутатами Запорізької міської ради, при підтримці міського голови м. Запоріжжя, розроблена та впроваджується в життя Програма реформування системи надання житлово-комунальних послуг у місті Запоріжжі.
Зазначена програма розроблена у відповідності до вимог чинного законодавства України та адаптована під регіональні особливості функціонування галузі.
Проблеми, пов’язані з роботою житлово-комунального господарства м. Запоріжжя, сьогодні стоять як ніколи гостро та є одним із головних джерел соціальної напруги, а іноді й предметом політичних спекуляцій. Зношені комунікації, застарілий житловий фонд, хронічна нестача коштів, низька ефективність роботи підприємств ЖКГ, відсутність системних рішень щодо оптимізації наданих послуг призводять лише до одного – необхідності постійно підвищувати тарифи.
У рамках реалізації Програми реформування системи надання житлово-комунальних послуг в місті Запоріжжі передбачається створення єдиної для всіх виконавців абонентської, контрольно-перевірочної, юридичної, аварійної та інших служб, єдиної міської електронної бази абонентів, електронних паспортів будинків, житлових та нежитлових приміщень, мереж, цілодобовий Call-центр з єдиним телефонним номером, а також створення ефективної системи контролю роботи підприємств ЖКГ на основі механізму зворотного зв’язку. Що надасть можливість підвищити якість наданих послуг та стримати зростання тарифів на послуги ЖКГ.
Проект Програми реформування системи надання
житлово-комунальних послуг у місті Запоріжжі був презентований міністру регіонального розвитку, будівництва та
житлово-комунального господарства А. М. Близнюку, отримав його підтримку та розглядається міністерством як пілотний для його застосування в інших регіонах країни.
Вперше ця Програма була представлена широким колам населення міста на громадських слуханнях 16 листопада 2011 року. З метою досконалого аналізу та всебічного обговорення цілей та завдань Програми, на чолі з мером міста Запоріжжя було створено робочу групу. Відповідно до розпорядження міського голови № 759р від 07/12/2011 р. до її складу були включені фахівці, галузеві керівники органів виконавчої влади, представники громадськості, депутати (керівники всіх фракцій, що входять до складу міської ради) та члени міськвиконкому.
Засідання робочої групи було проведено у форматі “круглих столів” за цільовими аудиторіями, з залученням засобів масової інформації: з керівниками комунальних підприємств ЖКГ; представниками ОСББ та домових комітетів; депутатами міської ради та представниками громадських організацій.
Авторитетний склад робочої групи дозволив сформувати позитивне ставлення громади до запропонованих реформ в ЖКГ міста та розпочати безпосередню реалізацію Програми.
Однак незначна купка осіб, які й досі незацікавлені в провадженні реформ у країні, інсценують фіктивні колективні звернення до вас та через продажні електронні ЗМІ намагаються сформувати негативне ставлення до реформаторів. Останнім часом у деяких електронних ЗМІ стали з’являтися відверто замовні статті, що справді не відповідають дійсності, серед них було надруковано і начебто звернення громадян до вас, на яке миттєво відреагувала місцева влада.
Впроваджуючи в життя Програму реформування системи надання житлово-комунальних послуг у місті Запоріжжі, ми прагнемо якісно покращати життя наших громадян, створивши систему взаємовідносин, де жодне прохання, пропозиція або скарга не будуть залишені без розгляду і вирішення, де інформація про поточні проблеми в режимі on-lineта буде відображатися до тих пір, поки вони не будуть реально усунені.
Ми, депутати міської молодіжної ради при Запорізькій міській раді, підтримуємо курс на реформи в країні та здатні і вважаємо можливим зробити свій внесок у розбудову могутньої і незалежної держави – Україна.
Прийнято сесією міської молодіжної ради при Запорізькій міській раді 10.02.2012