Цієї неділі о 21:00 на телеканалі “1+1 Україна” відбудеться суперфінал європейського сезону “Голосу країни-13”. Новий сезон знімається у Варшаві за підтримки польських партнерів та на їхніх потужностях і покликаний підтримати український народ, який демонструє силу свого духу та талант по всьому світові. Другим суперфіналістом європейського сезону став 16-річний Владислав Пелих з команди Юлії Саніної. Влад родом з міста Пологи, Запорізької області. Його рідне місто понад рік знаходиться під окупацією. Хлопець переїхав до Гданська, де отримав велику підтримку місцевих мешканців. Учасник запам’ятався глядачам унікальним тембром та майстерним вокалом. Владислав Пелих дав ексклюзивне інтерв’ю, у якому більше розповів про підтримку команди та плани на майбутнє.

Що сказали однокласники, коли ви розповіли їм про участь у “Голосі країни”?

Я навчаюсь онлайн і мені дуже важлива підтримка моїх однокласників, коли вони дізнались про участь у “Голосі країни”, то щиро раділи за мене. Взагалі у такий складний час ми намагаємось підтримувати одне одного, допомагати з навчанням і не тільки. 

Цього року ви стали рупором нового покоління у європейському сезоні “Голосу країни” чи пробували ви до цього прийти на “Голос. Діти”?

Насправді раніше мені бракувало впевненості, щоб спробувати свої сили у проєкті. До цього музика не була моєю основною метою, я не так активно розвивався у цьому напрямку, як зараз. Війна все змінила. Я дивився минулі сезони Голосу країни, але це моя перша спроба.

Ви почали створювати власну музику, якими музичними інструментами ви володієте, та хто з артистів наразі є для вас авторитетом і джерелом натхнення? 

Я граю на гітарі та фортепіано, і тільки починаю створювати свою музику,  поки дуже складно знайти свій власний стиль. Я пробую постійно відкривати для себе щось нове, пробую різні стилі, але саме зараз мені подобається робити аранжування у стилі рок. В першу чергу, людина, яка мене зараз надихає – це мій тренер Юля Саніна. Це людина з великої літери, вона є прикладом для мене. Юля постійно дає мені поради та настанови, яких я намагаюсь притримуватись. Взагалі будь-який артист для мене є унікальним, адже у кожного свій цікавий шлях. І тільки коли я сам почав робити перші кроки, то усвідомив наскільки шлях кожного артиста важкий. 

Ви наймолодший учасник цьогорічного сезону, які у вас стосунки зі старшими колегами по команді?

Насправді у нас чудові стосунки з іншими учасниками. Кажуть, що це найдружніший сезон “Голосу країни”, і це дійсно відчувається. Від самого початку ми були весь час разом, разом жили, спілкувалися, обмінювалися досвідом. Протягом усього сезону я зовсім не відчував конкуренції, можливо, нас з’єднали важкі часи, коли абсолютно не хочеться додаткового негативу.

На якому з етапів проєкту хвилювались найбільше?

Кожен етап був по-своєму важким, навіть дуже. Увесь час, перед наступним етапом, я прокидався з думкою, що потрібно тренуватись, співати, особливо відчував напругу перед боями. Я дуже не хотів підвести мого тренера, на мене лягла  велика відповідальність, яку я відчуваю й досі, адже фінал проєкту – це максимальна відповідальність.

Після перемоги хочете повернутися жити в Україну чи вже остаточно інтегрувалися в нове суспільство?

Після закінчення школи я хочу вступити до вищого навчального закладу у Польщі, але просувати свою музику я хочу і на території України, і за її межами. Я хочу нести та поширювати  українську культуру і згодом, звичайно, хочу повернутися в рідну країну. 

Які у вас плани на майбутнє, про що мрієте?

Як і всі українці я мрію про нашу перемогу. Я щиро вірю, що перемога скоро буде, і що ми знову житимемо своє мирне життя. Щодо творчих планів, я хочу писати свої авторські пісні, нести свою музику людям, збирати концертні зали та співати для людей, це дійсно дуже важливо для мене.

Дивіться суперфінал “Голосу країни” у неділю, 29 жовтня, о 21:00 на телеканалі “1+1 Україна”