Вдало завершилась операція з вивезення рештків ракети, що впала вчора в одному з районів Запоріжжя, – повідомили в ЗОВА.

Цей інцедент міг мати непередбачувані наслідки, адже ворожий снаряд містив касети, що могли раптово вибухнути. Через це мешканців шести прилеглих будинків довелось тимчасово евакуювати у безпечні місця.

російські військові обстріляли Запоріжжя з ракетного комплексу “Іскандер-К”. Ракета була збита українськими силами ППО. Бойова частина ракети впала в житловому кварталі, вибухотехніки планують її знешкодження.

Про це повідомив радник голови Офісу президента Кирило Тимошенко.

За його інформацією, ракета була начинена 54-ма касетними зарядами. Вони не розірвались і впали в Шевченківському районі міста поблизу шести житлових будинків.

IMG-91aa607a1cc8d4482a898e801b9fab22-V

“Ці касетні снаряди можуть детонувати в будь-який момент. Всередині касетного снаряда сотні металевих дрібних елементів, які при детонуванні розлітаються навсібіч і легко “прошивають” навіть бетонні конструкції”, – пише Тимошенко.

Цілу ніч і ранок тривала операция зі збору і вивезення рештків ракети.

Дякуємо усім, хто брав у цьому участь: міським службам, що оперативно відселили людей, національній поліції, що забезпечила в цей час порядок на прилеглих вулицях.

Дякуємо рятувальникам і саперам, які ризикуючи власним життям, убезпечили мирних жителів Запоріжжя.

IMG_20221113_101519_039

IMG_20221113_101518_767

Жителі навколишніх будинків, яких було евакуйовано, повертаються додому.