Яскравим флешмобом, співами і танцями, що поєднали національні та сучасні ритми, відкрився урочистий концерт, що дав старт тижню святкувань до Дня народження нашого Запоріжжя! Теплими словами та щирими побажаннями привітали городян міський голова Володимир Буряк та представники обласної влади. А на згадку про ще один рік в історії у запоріжців залишаться яскраві фото у альбомах на фоні десятків тисяч квітів!

Яскравий, урочистий, веселковий концерт
5, 4, 3, 2… 1! Свято розпочалося! На сходинках каскаду фонтанів «Райдуга» маленькі таланти нашого міста, вихованці творчих колективів у всіх кольорах веселки танцюють під ритмічну музику, що лунає звідусіль. Діджей вміло поєднує сучасні мотиви з національними всім відомою піснею «Зеленеє, жито зелене». Далі виступ бравих запорізьких козаків, що майстерно володіють зброєю. Й нарешті – пара молодят, що вирішила поєднати свої долі у цей святковий день! І разом з сотнями кульок у небі площею розлітаються привітання: «З Днем народження, Запоріжжя!»
Традиційно відкрив захід та привітав запоріжців міський голова Володимир Буряк.
Сьогодні у нас день народження, адже день народження у нашого міста! Мені приємно кожному сказати велике «Дякую» за працю, за те, що кожен на своєму місці робить все заради того, щоб наше місто ставало кращим. В нас є успіхи: з’являються нові парки, ремонтуються дороги. В нас велика подія: вулицями міста пішов перший запорізький трамвай. Крім того, прем’єр-міністр підписав рішення, що Міжнародному запорізькому аеропорту – бути! Я бажаю усім миру, добра та благополуччя! Хай нам щастить! З Днем народження! – сказав Володимир Буряк.
Міський голова подякував та вклонився нашим воїнам, які захищають мирне небо, дають можливість працювати, жити у нашому місці.
Також зі святом привітав перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков.
Від щирого серця вітаю обласний центр, прекрасне місто на Дніпрі з Днем народження. Хочу подякувати міському голові та міській владі за чарівне свято та побажати, щоб усі проекти: трамвай, аеропорт, дороги та благоустрій – здійснювались. Зі святом!
Також Володимир Буряк вручив відзнаки видатним мешканцям нашого міста, почесним громадянам: народній майстрині Валентині Харловій та тренеру з греко-римської та вільної боротьби Євгену Черткову.
Я народився та виріс у цьому місті. Коли їдеш закордон, дуже хочеться додому – у рідне, улюблене місто. Місто, яке дало мені сили жити та творити. Я вдячний колегам, які роблять усе можливе, щоб на п’єдесталах підіймався прапор України та звучав наш Гімн. За це ми маємо дякувати і нашим, запорізьким спортсменам – вони наша гордість, вони прославляють наше місто!
Після привітань на концерті виступили дитячі, юнацькі та інші творчі колективи нашого міста.

Тисячі квітів радували око
Одна з головних фішок Дня міста – квітковий парад, який з’явились у Вознесенівському парку. Квіткові композиції там встановлюють не вперше, тож здавалось би, чим ще можна здивувати запоріжців? А є чим!
На зеленому газоні з’явилось 15 яскравих композицій, для яких використали близько 10 тисяч квітів. Тут, наче живий, бравий український кінь, пара нерозлучних лебедів, панянка з пуделем, мешканці моря та піратський човен! На фоні усієї цієї краси відвідувачі ярмарку робили сімейні фото. Але головним мотивом квіткового параду стала казка «Аліса в Країні чудес». Тут і трон вередливої королеви, біля якого гуляють рожеві фламінго, і Білий Кролик, що постійно запізнюється, і чаювання з Березневим Зайцем та Капелюшником, навіть сам Чеширський кіт завітав! Дуже привернула увагу малечі нора королика, двері у яку діти намагались відчинити. Та навіщо відчиняти? Ось вона – справжня казка! Як пам’ятаєте, Аліса зменшувалася у розмірах, аби потрапити до дивокраю. Відчути себе крихіткою гостям свята допомагали гігантські пончики, цукерки та чайний сервіз.
Окремо радувала очі й душу зона присвячена рідному місту: «Запорізький край». Біля сільської хатинки та млину символ української гостинності – коровай.
Оживили красу різнокольорові хризантеми, які були висаджені на всій зоні – це 30 тисяч квітів!
Відвідав чарівну алею і міський голова Володимир Буряк: він вітав гостей з днем народження міста. Також міський голова подякував дизайнерам за створену красу.
До речі, щоб зробити таку красу КП «Зеленбуд» задіяло усі сили: 350 співробітників працювали над возведенням головної окраси свята. Квіткові композиції оцінили всі гості, та не всі поставились до роботи з обережністю. Щоб зробити якнайшвидше фото деякі відвідувачі переступали через паркани й прямо по клумбам йшли «до мети». Соромно.