Змінити ім’я по батькові може будь-який українець після досягнення 16 років

Раніше змінити ім’я по батькові громадяни могли лише у випадку, коли батько змінював власне ім’я або його дані вилучались з запису про народження. З 1 січня наступного року українцям дозволили змінювати ці дані за власним бажання. Взяти нове ім’я по батькові після 14 років запоріжці зможуть за згодою батьків чи піклувальників. Дозволу одного з батьків досить у випадку, якщо другий помер чи зник безвісти, позбавлений батьківських прав чи визнаний недієздатним. у випадку, коли один з батьків не дає згоду на зміну документів, спір вирішуватиме суд чи орган опіки. Про це повідомляє пресслужба Південно-Східного міжрегіонального управління міністерства юстиції.

Після досягнення 16 річного віку людина вже має право приймати рішення про зміну імені по-батькові самостійно. Як писав сайт “Запорозька Січ”, з 16 років запоріжці також можуть на власний розсуд змінювати ім’я та прізвище.

Для цього треба подати відповідну заяву до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання. До заяви обов’язково необхідно додати:

  • паспорт і свідоцтво про народження;
  • свідоцтво про шлюб (у разі коли заявник перебуває у шлюбі) або про розірвання шлюбу (у разі коли шлюб розірвано);
  • свідоцтво про народження дітей (у разі, коли заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей);
  • свідоцтво про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно раніше було змінено;
  • фотокартка;
  • квитанцію про сплату державного мита.

Читайте також: Як у Запоріжжі після канікул навчаються учні молодших класів