Стати жертвою або очевидцем трагедії може  кожна людина. А на місці події нерідко одними з перших опиняються представники засобів масової інформації. Тому саме для них 21 березня в  муніципальному прес-центрі телеканалу “МТМ” відбувся майстер-клас “Знати, щоб передбачити, передбачити, щоб діяти”. Організаторами заходу виступили представники Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій  України у Запорізькій області, обласний навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, Запорізька обласна організація Товариства Червоного Хреста та ТОВ “Хладар-Техсоюз”.

Фахівці зазначили, що для того, щоб врятувати життя людини, яка потрапила у надзвичайну ситуацію, іноді достатньо лише кілька секунд. Але для того, щоб повернути потерпілого до життя або правильно діяти під час нештатної події, потрібно знати основні правила безпеки життєдіяльності. За словами голови обласного Товариства Червоного Хреста Костянтина Сіліна, надання першої медичної допомоги дозволяє повернути до життя близько 70 відсотків людей, що потрапили в різні нештатні події та аварії.
Рятувальники ознайомили журналістів з основними поняттями Кодексу цивільного захисту України, які використовуються в роботі аварійно-рятувальних підрозділів, розповіли про реорганізацію системи МНС та створення Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Представники Червоного Хреста зауважили, що огляд місця події, де опинився постраждалий – це перший пункт надання долікарської допомоги. Другим пунктом є огляд самого потерпілого та виклик “швидкої допомоги”. У ході майстер-класу представники Товариства Червоного Хреста на практиці ознайомили присутніх з правилами надання першої медичної допомоги та алгоритмом дій в екстремальних ситуаціях.
Наступним етапом майстер-класу став виступ спеціалістів навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, де журналістам розповіли про засоби індивідуального захисту органів дихання та покровів шкіри.
Наприкінці заходу журналістів навчили користуватись вогнегасниками та ознайомили з їх класифікацією.

Фото автора