На цьому тижні в одному з районів міста Запоріжжя СБУ затримала бойовика незаконного збройного формування терористичної організації «ЛНР».  В оперативній роботі прийняв участь і кореспондент»ЗС»

…З самого ранку чекаємо в управлінні команди «на виїзд». Хвилини для мене тягнуться годинами, адже ще ніколи не брала участі у такому складному, відповідальному заході. Я розуміла  що у СБУ справи набагато масштабніші ніж наприклад у поліції, адже зачіпають долі великої кількості громадян нашої країни. Та слів: «Ми їдемо на затримання бойовика» – не очікувала…

На секунду все всередині стиснулось, потім відпустило й пронеслось у думках хвилею несподіваної ненависті та образи. Згадала й могилу друга – бійця АТО, згадала маму, яка служить, згадала всі новини про антитерористичну операцію за останні кілька років де дощами з «градів» та «буків» руйнують села, вбивають мирних мешканців.

Та ось роздався довгоочікуваний дзвінок, й ми вже їдемо на операцію. Зупинившись в одному зі спальних районів нашого міста, чекаємо… Виявляється, вриватись до помешкання ми не можемо, адже не знаємо, хто та що там може знаходитись. Мені пояснили, що були випадки, коли, наприклад, адміністратор терористичних угруповань у соцмережах, встигав зачинити двері й швидко приховати жорсткий диск з інформацією. Авжеж, його знайшли. Та тепер під час затримання намагаються обійтись без подібних складностей.

Тож чекаємо. За оперативною інформацією, підозрюваний виходить близько одинадцятої до магазину. Та щось не щастить – мабуть, запасся їжею надовго. У оперативній роботі потрібно бути дуже терплячим й все робити обмірковано та обережно, адже від цього залежить результат.

А навколо – звичайні багатоповерхівки, діти на велосипедах, старенькі йдуть за хлібом й суворими поглядами дивляться на місцеву «гоп-стоп компанію», яка, попиваючи пиво, голосно сміється над вульгарним жартом. Життя кипить.

Співробітники СБУ трошки відкрили для мене інформацію про бойовика. Виявляється, цьому хлопцю трохи за двадцять, а він вже третій рік у складі терористичного угруповання. Свої настрої він не приховує, для цього можна просто зайти на сторінку у соцмережі: чорно-жовто-білий прапор, символіка, афоризми… Думки як на долоні.

З 2014 року проросійсько налаштований підозрюваний знаходився на території ДНР , на той час хлопцю було усього 19 років. Він вступив до незаконного збройного формування «Російська православна армія 5-ї мотострілецької бригади 1-го корпусу народної міліції Міністерства оборони» терористичної організації «ДНР».

Зі слів слідчого СБУ, у складі терористичного угруповання хлопець приймав активну участь у збройному протистоянні силам АТО, у вчиненні на території України туристичних актів     та залякуванні населення, вбивствах громадян, захопленні адміністративних адмінбудівель.

У 2015 році бойовик перейшов до іншого збройного формування терористичної організації «ЛНР» «6-го окремого мотострілецького козачого полку ім. генерала Платова» так званого «Корпусу народної міліції», у якому до сьогоднішнього часу приймає активну участь.

Нещодавно хлопець перехворів і приїхав у Запоріжжя «відновлюватись», адже тут у нього живуть рідні, як раз у будівлі, біля якої ми стоїмо.

Та це не просто жилий будинок – а гуртожиток для переселенців. Парадокс – бойовик ДНР у гуртожитку для переселенців. Чи знають сусіди, хто знаходиться поряд, за стінкою?

Пройшло години зо три… В операції намітився план: будемо захоплювати під час «перекуру». Під’їжджаємо… Вийшов!

DSC_0044

Потихеньку дістаю камеру, бачу, як з двох боків підходять наші у цивільному. Двоє рухаються до підозрюваного, який курить навприсядки й сміється, розмовляючи по телефону.

DSC_0045

Через 30 секунд йому вже не смішно. Оперативники підходять, щось питають, і поки підозрюваний відвертається з іншої сторони підходить група, заломлює йому руки за спину, щоб не пручався й веде до авто.

WsIliIvCj7E

З фургону вибігає підрозділ «Альфа» у формі, зі зброєю рухається до гуртожитку, біля якого вже зібрались розгублені глядачі, вибігли у чому було рідні й почали виясняти, куди забрали хлопця.

DSC_0061

DSC_0064

А далі – за процедурою. Слідчий зачитав рішення суду, у якому йдеться що на підозрюваного відкрито кримінальне провадження за ст. 258-3 ККУ– «Створення терористичної групи чи терористичної організації, керівництво такою групою чи організацією або участь у ній, а так само організаційне чи інше сприяння створенню або діяльності терористичної групи чи терористичної організації – караються позбавленням волі на строк від восьми до п’ятнадцяти років».

kv3rDd6Gmwo

Під час обшуку при хлопцеві був мобільний телефон, у якому є цікава інформація про його діяльність.

Близькі у шоці – сперечаються зі співробітниками, тітка кричить, що це сусід наговорив, мати – що не може бути такого: «Дитину два роки не могли вивезти. Ось тільки приїхав!»…

fzYqUFN1seY