Зараз двоколісний транспорт у нас все більш популярний. І навіть добре одягнені жінки обирають велосипед. Тому в сукнях, капелюшках і з хорошим макіяжем вони зібралися на велопробіг у Запоріжжі 22 вересня.IMG_9072
– У Європі дуже розповсюджений велорух. Люди не тільки займаються спортом, а й подорожують, влаштовують екскурсії, пересуваються по власних справах саме велосипедом. В Україні цей рух тільки набирає обертів. Велопаради дівчат вже не перший рік проводяться в різних містах країни. У Запоріжжі такий захід проходить вже вчетверте, – розповіла організаторка велопробігу Кристина Пантовецька. – Ми хотіли розірвати шаблони і вдягнути те, що визначимо самі, а не наші велосипеди! Таким чином ми разом покажемо, що поїздки на велосипеді можливі як у спортивному одязі, так і в сукнях, кежуал та інших видах одягу. Також ми хочемо звернути увагу міської влади на те, що запит на велоінфраструктуру є, і її необхідно розвивати.
Близько сотні учасниць велопараду зібралися на площі Запорізькій. Тут красиво вдягнені велосипедистки зробили безліч «селфі» на тлі веселих фотозон, а також провели танцювальну розминку під керівництвом тренеру з зумба фітнесу Наталії Ем.
– Зумба фітнес – це новий для Запоріжжя спорт. У місті є лише п’ять сертифікованих тренерів цього напрямку, але цей фітнес дає змогу дуже ефективно спалювати калорії та наповнюватися позитивом завдяки бадьорому танцю, – розповіла дівчина.
Після цього учасники пробігу колоною попрямували від площі Запорізької до площі перед обласною науковою бібліотекою. Уся дорога зайняла близько півгодини.
Учасниці велопараду поділилися з «ЗС» своїми враженнями.IMG_9144
– Мені захотілося незвично провести вихідні, і це вдалося. Було приємно подивитися на дівчат, які поводять себе як актриси, вдягнені у цікаві образи, і самій спробувати себе в такому амплуа. Цей капелюшок я не вдягала років п’ять, але він мені подобається, тож велопарад став доброю нагодою вдягтися незвично. А взагалі я часто беру участь у подібних флешмобах, – розповіла запоріжанка Тетяна Відлога. – Я працюю головним бухгалтером, і для мене приїхати на роботу велосипедом не складає труднощів. Їжджу у зручному одязі, в офісі перевдягаюся і цілий день почуваю себе комфортно, а увечері їду додому. Якщо по роботі мені необхідно поїхати кудись у банк чи податкову, я теж їду на велосипеді, заходжу разом з ним в адміністративну будівлю, якщо немає велопарковки. Спочатку люди обурювалися, але тепер звикли.IMG_8929
Марія Дєнєкіна приміряла на себе образ ретро 20-х років і одразу опинилася в центрі уваги завдяки харизмі.
– Я постійно беру участь у подібних заходах, це мене так молодить, стимулюють мене мої діти. Я обожнюю ретро-стиль з дитинства і завжди хотіла вдягнути таку сукню, а тут є можливість це втілити. І мені це так подобається. Я сама це все придумала та зробила власними руками. Капелюшок прикрашала до першої години ночі. Вигадувала, ліпила ці стрічечки, пір’ячко. Шикарні відчуття. Я вже п’ятий рік активно користуюся велосипедом, їжджу на роботу. Працюю у 9-ій міськлікарні інженером. Спочатку деякі люди дивилися із заздрістю, деякі зі зневагою, а от чоловіки були у захваті. А тепер чимало колег також почали їздити на велосипеді на роботу. Інколи дівчата комплексують, але, коли вони подорожують зі мною, з музикою, то будь-яка сором’язливість зникає. Залучаю також своїх дітей та їхніх однокласників до спорту, адже вони – наше майбутнє, – розповіла Марія.