Заводський район почав отримувати у міжопалювальний період гарячу воду за рахунок «вторинного тепла» промислового майданчика. Запрацювала перемичка в районі вулиці Фінальної, яка з’єднує котельню по вулиці Ушакова, 251 з ділянкою мереж, побудованих комбінатом «Запоріжсталь».

Нагадаємо, кілька років частина районів Запоріжжя в міжопалювальний період отримує гарячу воду з використанням тепла промислового майданчика комбінату «Запоріжсталь». Проект реалізовувався поетапно. У 2017 році це були споживачі Олександрівського, Вознесенівського районів, Південного мікрорайону, лівобережної частини Дніпровського району. Однак такої можливості не було у споживачів Заводського району.

У 2017 році міський голова Володимир Буряк доручив концерну «Міські теплові мережі» реалізувати проект будівництва трубопроводу, який з’єднає котельню по вулиці Ушакова з ділянкою тепломереж, побудованих «Запоріжсталью» за рахунок власних коштів.

Роботи були розпочаті у грудні минулого року та завершилися нещодавно. Кошти на закупівлю матеріалів, близько п’яти мільйонів гривень, були виділені з міського бюджету. Самі роботи були виконані власними силами концерну «Міські теплові мережі». Всього було укладено понад 600 метрів попередньо ізольованих труб діаметром 273 міліметри.

Після завершення опалювального сезону знадобилось кілька днів для проведення гідравлічних випробувань нового трубопроводу, його перепідключення. В результаті Заводський район з 12 квітня почав отримувати гарячу воду в міжопалювальний період за рахунок «вторинного тепла», без використання природного газу на котельні.

З 12 квітня до гарячого водопостачання за рахунок «вторинного тепла» були також підключені споживачі Вознесенівського, лівобережної частини Дніпровського, Олександрівського районів. Сьогодні проводиться підключення Південного мікрорайону.

Відзначимо, з 2008 по 2017 рік концерн «Міські теплові мережі» заощадив близько 84 мільйонів кубічних метрів газу завдяки використанню «вторинного» тепла проммайданчика «Запоріжсталі» для підігріву гарячої води.

У 2018 році концерн «Міські теплові мережі» планує зекономити в міжопалювальний період більше п’ятнадцяти мільйонів кубометрів газу, підігріваючи гарячу воду за рахунок проммайданчика. З них майже 1,2 мільйона кубічних метрів – у Заводському районі.

За інформацією концерну «Міські теплові мережі», всього цього року централізоване гаряче водопостачання у міжопалювальний період за рахунок «вторинного тепла» «Запоріжсталі» отримуватимуть 183720 споживачів, 536 об’єктів бюджетної сфери та 4586 об’єктів господарської групи міста Запоріжжя. Серед них і споживачі Заводського району.