На дорогах та широких тротуарах центральних вулиць міста зі снігом оперативно справляється техніка. За чистоту на зупинках, які не закріплені за комерційними структурами, борються двірники КП «ЕЛУАШ», озброївшись інвентарем. Такі проблематичні місця масового скупчення людей при сильних снігопадах повинні очищатися швидко. Стара-добра лопата не завжди справляється зі своїми обов’язками. Тому потрібно робити крок вперед та впроваджувати сучасні технології.

На одній із зупинок в центрі міста 9 лютого було проведено тестування снігоприбиральної машини малої механізації. Вона в недалекому майбутньому може полегшити прибирання в проблемних місцях. «Старий інвентар неефективний. Ми не стоїмо на мертвій точці, а експериментуємо, щоб модернізувати і прискорити прибирання», – каже заступник мера Володимир Волобуєв.

Машину позичили у однієї з комерційних фірм на добу, щоб випробувати, як вона справляється з завданнями і визначиться, підійде даний тип пристрою або потрібно шукати інші варіанти. Потім пропозиція буде розглянута депутатами і, в разі схвалення, буде проведена закупівля. Тестування дозволить якісно скласти технічне завдання, яке буде включати параметри ділянки, витрати палива й інше – це все необхідно для системи публічних закупівель «ProZorro». На балансі розформованого КП «Основаніє» залишилося кілька одиниць такої техніки. Необхідно перевірити на придатність і, якщо вона функціонує, її запустять на дороги міста.

Запропоновану модель Володимир Волобуєв протестував особисто на зупинці на бульварі Шевченка. Витрата палива у такого апарату невелика: 3,5 літра вистачить на 4-5 годин безперервної роботи. Також техніку простестіровалі двірники, яким щодня доводиться боротися з “покладами” снігу. За їх словами, з таким інвентарем робота буде йти набагато швидше, адже керувати машиною простіше, ніж всю зміну “махати лопатою”.

В основі механізму машини – роторна установка, простіше кажучи – звичайна «м’ясорубка», яка захоплює і відкидає сніг. Перед використанням працівника ознайомлять з правилами експлуатації. Заступник мера зазначив, що керувати машиною легко: «Ми тестуємо, перед тим як прийняти рішенняа, бо закупівлю витрачаються кошти з бюджету, а це гроші платників податків, зароблені важкою працею».

Дарина Буцанова