Перший заступник міського голови Дмитро Свіркин провів нараду з питання реконструкції ділянки каналізаційного колектора по проспекту Металургів від вулиці Рекордної до вулиці Променевої.

Каналізаційний колектор було збудовано 1946 року з керамічних труб діаметром 250–300 міліметрів. Цей об’єкт транспортує стоки з житлових будинків, розміщених по проспекту Металургів, ПК ім. Кірова та третьої міської лікарні. Довжина колектора становить понад  1200  метрів.  При   цьому певну складність для проведення робіт утворює те, що труба розташовується на глибині 6,5–7,5 метра.
За словами генерального директора КП “Водоканал” Ігоря Очеретька, 2010 року підприємство виконало перекладання частини цього колектора на ділянці від вулиці Богдана Хмельницького до проспекту Леніна. Роботи було здійснено за рахунок власних коштів підприємства. Їх вартість склала близько двох мільйонів гривень. Зараз колектор продовжує безперебійно працювати, проте старі керамічні труби потребують заміни.
– Міська влада планує реконструювати чергову ділянку колектора, – зазначив перший заступник міського голови Дмитро Свіркин. – Проектно-кошторисна документація по цьому об’єкту вже готова і знаходиться на експертизі. Реконструкція цього колектора є плановим ремонтом, який необхідний для того, щоб надалі не допустити тут виникнення аварійної ситуації, – відзначив Дмитро Свіркин.
Міська влада також відпрацьовує питання фінансування цього об’єкта. Розглядається можливість використання коштів з держбюджету, обласного та міського екологічних фондів, бюджету розвитку Запоріжжя.
– Після затвердження проектно-кошторисної документації, визначення джерела фінансування необхідно розробити графік виконання робіт, якого треба чітко дотримуватися, – підкреслив Дмитро Свіркин.
Перший заступник міського голови також акцентував увагу на тому, що роботи з реконструкції колектора мають бути чітко сплановані і проводитися так, щоб не створювати незручностей місцевим жителям, оскільки проспект Металургів є однією з найбільш жвавих магістралей обласного центру.
Представники КП “Водоканал” повідомили, що прокладка нової труби колектора буде проводитися безтраншейним способом, з використанням сучасної спеціальної техніки.
– При цьому рух транспорту по проспекту Металургів зупинятися не буде. Запоріжці, які проживають у житлових будинках по проспекту Металургів, також не відчують незручностей. До закінчення нового колектора попередній буде функціонувати і транспортувати стоки. Після завершення робіт плавно буде здійснено перехід на нову гілку колектора, – зазначив Ігор Очеретько.