10 серпня на території Історико-культурного комплексу “700-річний Запорозький Дуб” урочисто розпочався фестиваль народного мистецтва “Запорозький Спас-2013”, приурочений до Свят медового та яблучного Спасу. Заходи проходили протягом цілих днів.

 У програмі фестивалю вже було чимало цікавого – від ярмарку та майстер-класів з народного мистецтва до лицарського турніру “Середньовіччя”. Також відкрито “Козацьку православну школу “Спас” для дітей, щодня проходить ярмарок народної творчості та різні майстер-класи. А ще – лицарський турнір, козацькі забави, концерти народних колективів та бардівський концерт.
Ідея фестивалю – відродження традицій козацького Спаса. Особливу увага приділили дітям-інвалідам та сиротам, для них пройшли спеціальні вистави.

Цього року учасниками фестивалю “Запорозький Спас” стала спортивно-екстремальна команда “Rock’n’Rope Jumping Team”, яка займається роупджампінгом вже більше 10 років. Роупджампінг – це сучасний напрям екстремальної активності, що полягає в стрибку і подальшому вільному падінні з високого об’єкту. Також гості каталися на спеціальному канаті з системою альпіністських мотузок і спорядженням на висоті 8 метрів.
Ще однією новинкою фестивалю стало створення картини в стилі сучасної техніки настінного живопису – графіті. За це взявся завзятий “графітник” Запоріжжя Сергій Білий, який зобразив козаків та битви.
Під час свята керівник запорізької організації “Спас” Олександр Притула отримав подяку від американського посла Джона Теффта за участь в організації реконструкції посвячення відомого пірата Джона Пола Джонса в козаки.
Кожного дня фестивальні заходи починаються о 10 і завершуються о 20 годині. 17 серпня пройдуть фехтувальні бої та турнір “Середньовіччя”, концерт. 18 серпня відбудеться урочисте відкриття “Казкової країни біля Запорозького дубу”.

ФОТО: http://vk.com/album192351541_178554268