Датою народження Міжнародного аеропорту “Запоріжжя” став жовтень 1943 року

Саме тоді було видано наказ про відкриття в звільненому від нацистських загарбників місті аеропорту.

Запорізьке летовище десятиліттями перебувало в державній власності. Весь цей час підприємство було збитковим, адже на його розвиток коштів не виділялось. Така ситуація привела до того, що, аби зберегти повітряні ворота міста, у 2013 році аеропорт було передано на баланс міста. Але й тоді він був покинутий напризволяще, про жоден розвиток і мови не йшло.

Своє друге життя запорізький аеропорт отримав у 2016 році. За ініціативи мера Запоріжжя Володимира Буряка було виділено чималі кошти з бюджету міста на реконструкцію дороги до аеропорту, ремонт терміналу та злітно-посадкової смуги, будівництво огорожі по периметру аеропорту, перший етап модернізації світлосигнального обладнання та капітального ремонту злітно-посадкової смуги. Відтоді повітряні ворота міста розпочали свій стрімкий зліт.

78305684_876959609366351_9161304094365712384_n-1024x683

Вже в 2017 році в аеропорту стартувало наймасштабніше будівництво в країні за останні роки – почали зводити будівлю нового терміналу. Це 2-поверхове приміщення загальною площею 12320 кв. м, а пропускна здатність – 400 пасажирів на годину, в тому числі 250 пасажирів на міжнародних рейсах і 150 пасажирів на внутрішніх. Загалом планова пропускна спроможність нового Запорізького летовища – 1 млн пасажирів на рік. Термінал добудували ще минулого року, його відкриття планується найближчим часом. Також капітально відремонтована злітно-посадкова смуга. Крім того, доїхати до аеропорту можна комфортним муніципальним автобусом, який курсує через центр міста, а також залізничний та автовокзали.

Наразі Міжнародний аеропорт “Запоріжжя” – це найвеличніший інфраструктурний об’єкт міста, який стабільно розвивається та постійно розширює горизонти. Запорізький аеропорт надає можливість полетіти до великої кількості міст та країн за доступними цінами. Минулого року прибуток запорізького летовища зріс до 91 млн грн. І це лише початок. Міська влада планує продовжувати розпочате і буде в подальшому розвивати запорізький аеропорт та  збільшувати кількості доступних рейсів. І відкриття нового терміналу сприятиме виходу летовища на новий, ще вищий рівень.

Читайте також: Як Запоріжжя відсвяткувало День міста – фото