У четвер на острові Хортиця для туристів відкрили святилище, що датується IV-ІІІ тисячоліттям до н.е. Cвятилище на Хортиці представляє собою кілька кіл каменів з одним вищим каменем, і знаходиться на території острова в районі балки Каракайка.

«Ця споруда з каміння була створена раніше, ніж всесвітньо відомий Стоунхендж», – стверджують співробітники національного заповідника.

Знахідку було зроблено випадково кілька років тому співробітником заповідника Дмитром Никоненком. До сьогоднішнього дня пам’ятник епохи бронзи перебував у процесі музеєфікації

 «Воно старше, ніж Стоунхендж. В цілому комплекс цих святилищ – це елемент арійського сакрального простору. Такі святилища виявлені і в Корнуеллі у Великій Британії, і в Бретані у Франції, і на Кольському півострові. Концентрація подібних святилищ на острові Хортиця дає можливість говорити про те, що Хортиця могла бути сакральним центром, якщо можна так сказати – «Меккою епохи бронзи», – констатував заввідділом Національного заповідника «Хортиця» Сергій Дударенко.12762111

На сьогодні найцікавішими з уже досліджених об’єктів-святилищ на Хортиці є святилище-обсерваторія на висоті Брагарня, культовий комплекс близько балки Велика Молодняга, «Чорний камінь», що зберігається в Музеї історії запорізького козацтва і комплекс «Скіфський стан», що представляє собою кургани і збори кам’яних виробів – лапідарій.