Вже цієї п’ятниці в Запоріжжі стартує перший Міжнародний фестиваль фільмів ZIFF. Символічно, що відкриється він показом фільму «Люм’єри». Адже брати Люм’єр є одними з основоположників кінематографа. Також в рамках програми глядачі побачать короткометражки українських і зарубіжних авторів, які визнані кращими за оцінкою журі фестивалю.

1 грудня в 18:00 у кіноконцертному залі імені Довженка відбудеться відкриття першого Міжнародного фестивалю фільмів ZIFF. В цей день на екрані буде показано французький фільм 2017 року «Люм’єри».

Це фільм про родоначальників кінематографа – братів Огюста і Луї Люм’єр. У картині зібрані кадри з їх 108 фільмів, кожен довжиною приблизно 50 секунд. Їх показ супроводжується музикою (переважно їх сучасника Каміля Сен-Санса) і закадровим текстом Т’єрі Фремо, який і скомпонував роботи Люм’єрів. Він розповідає про життя братів, про їх головну пристрасть – кіно. До речі, Т’єрі Фремо не лише директор легендарного Каннського фестивалю, а й керівник Люм’єрівського інституту в Ліоні, де й зберігається спадщина братів (загалом близько 1800 фільмів).

Другий і третій дні першого запорізького Міжнародного фестивалю ZIFF будуть насичені не лише показами фільмів, а й майстер-класами. Проведуть їх режисери, драматурги, сценаристи, продюсери, актори, кінокритики.

Відзначимо, що програмою передбачено показ кращих короткометражок, які були подані на участь у фестивалі. Всього на відбір було направлено 1899 кінострічок від учасників з 107 країн світу. У фінал відібрані 33 фільми (9 ігрових, 15 анімаційних, 9 документальних). Це кінострічки авторів з України, Нідерландів, Франції, США, Іспанії, Швейцарії, Ірану, Тайваню, Чехії, Ізраїлю, Болгарії, Бельгії, Польщі, Німеччини та інших країн.

Також в рамках заходу будуть продемонстровані кращі фільми Міжнародних фестивалів соціальної реклами «Molodiya Festival», фільмів про вплив і діяльність медіа «Кіномедіа», «КиТЫ», міжнародного дитячого телевізійного фестивалю «Дитятко», фестивалю документальних фільмів під відкритим небом «LAMPA.DOC» і 5 кращих анімаційних фільмів за версією найпрестижнішої кінопремії світу OSCAR 2017. Глядачі зможуть побачити кінострічку з архіву національного центру Олександра Довженка «Людина з кіноапаратом» (реж. Дзига Вертов, 1929 р.)

Закриття фестивалю відбудеться 3 грудня о 20:00. Будуть оголошені та нагороджені переможці. Фінальною крапкою кінофестивалю стане показ української кінострічки «DZIDZIO Контрабас» режисера Олега Борщевського. Фільм представить його продюсер і співавтор сценарію Павло Сушко.

Нагадаємо, Міжнародний фестиваль фільмів ZIFF відбуватиметься в Запоріжжі з 1 по 3 грудня в кіноконцертному залі імені Довженка.

Детальніше про фестиваль, його програму та фільми можна дізнатися на сторінці кіноконцертного залу імені Довженка http://www.dov.zp.ua/ziff/ і на сторінці фестивалю у соціальній мережі Фейсбук.