Біля Запорізького дуба містяни змогли насолодитися українською піснею. Чоловічий вокальний ансамбль «Бунчук» Палацу культури «Титан» під керівництвом Геннадія Краснікова виконав народні пісні та твори вітчизняних композиторів.
– Українська пісня для нас була і залишається найважливішою. Наші хлопці дуже полюбляють українські пісні і без них жити не можуть. Я з дитинства виріс на цих піснях, – сказав Геннадій Красніков.
Ансамбль виконав козацьку дозвільну пісню «Гей, по конях», «Ой, у полі верба», «Мав я раз дівчиноньку чепурненьку», «Стрільці січові» та інші пісні. Оскільки захід проходив біля Запорізького дуба, тому була виконана тематична пісня відомого запорізького співака і композитора Анатолія Сердюка «Запорозький дуб». А Ігор Харчев повеселив усіх веселими байками Павла Глазового. Олександр Вишневецький
Олександр Вишневецький співає в ансамблі «Бунчук» досить довго. Його сюди привела любов до української пісні. А також Олександр сам пише пісні.
– Українська пісня – це наше коріння, наше життя. Усі полюбляють і слухають українську пісню. Мої найулюбленіші пісні – «Розляглися степи» та «Гуля Максим», написана на слова Тараса Шевченка, – поділився Олександр Вишневецький. – У мене є авторська пісня «Як на східнім небосхилі» – це про сучасну війну. Я був у АТО як волонтер. Пісня написана три роки тому.
Усі присутні згадали і різні українські обряди і традиції. З давніх-давен люди хотіли дізнатися своє майбутнє. Тому для всіх підготували передбачення. Ведучі ходили з мішечками, у яких були аркуші паперу з передбаченнями. Запоріжці залюбки витягували і зачитували те, що їм випало.
Під кінець концертної програми люди об’єдналися в одне велике коло і ведучі запалили сімейне вогнище, тому що українці – це одна велика родина. Кожен доторкнувся до цього вогнища і загадав свої найзаповітніші бажання. DSCN5409
Завершилося все таємничим ритуалом. Кожному роздали стрічки, щоб усі змогли загадати бажання і зав’язати стрічку. Обов’язково потрібно було зав’язати три вузлики, і на кожен вузол по одному бажанню.
Насолодитися українською піснею разом зі своїми товаришами прийшла і Олена. Жінка зізналася, що вперше почула цей колектив, але в захваті від пісень.
– Я випадково із соцмереж дізналася про концерт. І вирішила зі знайомими зібратися і приїхати. Нам дуже сподобалося, що ми навіть увімкнули онлайн трансляцію і передавали знайомим у Берлін, – поділилася Олена. – Хоч я розмовляю російською мовою, але українська пісня для мене – усе. Часто полюбляю слухати українські пісні.
Великою популярністю як серед дітей, так і серед дорослих користувався майстер-клас зі стрільби з луку. Кожен охочий міг спробувати постріляти. Збиралися цілі черги. Спочатку розповідали, в яку потрібно стати стійку та як правильно тримати зброю і стріляти.