У Запоріжжі батьки стали активніше робити щеплення проти кору своїм дітям. Напевно, епідемія цієї хвороби в Україні зробила їх більш лояльними до щеплень. Тож до поліклінік зараз приводять не лише тих, кому настав термін вводити вакцину за календарем щеплень, а й тих дітлахів, яких не вакцинували з народження, бо помилково вважали це шкідливим. Зараз вакцина від кору є у всіх дитячих поліклініках Запоріжжя. Щеплення проводяться вакциною «Пріорикс» бельгійського виробництва. 1 лютого заступник запорізького міського голови Валерій Еделєв та директор департаменту охорони здоров’я міської ради Вікторія Ушакова навідалися до комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1», щоб проконтролювати, як проводиться вакцинопрофілактика.

– У січні в нас 232 дитини отримали вакцину проти кору. І це зважаючи на те, що було багато святкових днів і днів з поганою погодою, – каже головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 Тамара Дзюбенко.

Третьокласник 11-ї школи Іван Панін прийшов на повторну вакцинацію від кору.

– Шкільна медсестра нагадала, що потрібно робити щеплення. І ми навіть не думали відмовлятися від планової вакцинації, тому що зараз у багатьох містах кір лютує і потрібно берегтися, – каже мама хлопчика Людмила.

Нагадаємо, згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, державою гарантовані безкоштовні вакцини проти 10 інфекційних захворювань: дифтерія, правець, кашлюк, кір, епідемічний паротит, краснуха, вірусний гепатит В, поліомієліт, туберкульоз, ХІБ-інфекція.

Як розповіла Вікторія Ушакова, сьогодні всі лікувальні заклади Запоріжжя, в тому числі Олександрівського району, в повному обсязі забезпечені сучасними, високоефективними і безпечними вакцинами проти всіх перерахованих захворювань. Вакцини закуповуються МОЗ України за кошти державного бюджету і в регіон надходять централізовано. Вакцини відповідають світовим стандартам.IMG_6440

– Рівень вакцинації дітей від дифтерії, кашлюка, правця за 2017 рік в Олександрівському районі складає майже 60% – 734 щеплення; ревакцинації – майже 88% – 2631 щеплення. Планові щеплення від кору отримали 99,8% дітей у районі, – зазначила Тамара Дзюбенко. За її словами, загальний рівень щеплень (вакцинація і ревакцинація) проти всіх 10 керованих інфекцій наразі становить 84%. Кількість нещеплених дітей у зв’язку з відмовою батьків становить лише 3% від загальної кількості.

Начальник департаменту охорони здоров’я міської ради Вікторія Ушакова підкреслила, що в Запоріжжі не зафіксовані випадки ускладнень після вакцинації.

– В окремих випадках у дітей можуть виникати реакції на вакцину – почервоніння, затвердіння в місці введення, підвищення температури тіла – це закономірна річ, яка свідчить про початок формування в дитини захисту (імунітету) від інфекцій. Проблемою може стати ускладнення. Проте в Запоріжжі таких випадків не зафіксовано, – сказала Вікторія Ушакова.

– Безпека та ефективність імунізації забезпечена в нашому лікувальному закладі правильною організацією імунопрофілактики, включаючи транспортування і зберігання вакцин, – підкреслила заступник головного лікаря центра ПМСД №1 Тамара Лисенко. – Медичний персонал центру пройшов необхідну підготовку. При транспортуванні вакцини дотримуються умови холодового ланцюга.

Підбиваючи підсумки робочої зустрічі, заступник запорізького міського голови Валерій Еделєв підкреслив:

– Ми зараз знаходимося в процесі реформування медичної галузі. Відповідно, є багато проблем та завдань. Але міська влада робить все можливе, щоб процес реформування не позначився на якості медичних послуг. Запоріжжя в повному обсязі забезпечене якісними вакцинами, розповсюдження небезпечних інфекцій під контролем.

До речі

Центр ПМСД №1 продовжує планово вакцинувати доросле населення від дифтерії і правця. Вакцинація дорослих проводиться безкоштовно і пропонується сімейним лікарем за відсутністю протипоказань.

За минулий рік в Олександрівському районі від дифтерії і правця отримали ревакцинацію 2508 осіб.

Від кору дорослі можуть зробити щеплення лише в приватних медичних центрах. Там вартість бельгійської вакцини в середньому складає зараз 600 гривень. Медики кажуть, що робити щеплення від кору є сенс лише тим, кому не виповнилося 30 років.