До 2010 року у регіоні діяло п’ять обласних програм, спрямованих на вирішення екологічних проблем краю. Зокрема, два роки тому завершився термін дії обласних програм охорони довкілля, поводження з токсичними відходами та щодо моніторингу стану довкілля.
Тому сьогодні існує нагальна потреба у створенні нової довгострокової екологічної програми для Запорізької області. На цьому наголосив начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Запорізькій області Ігор Бройде на апаратній нараді в облдержадміністрації.
Нова обласна програма повинна відповідати засадам державної екологічної політики України, Національному плану дій з охорони навколишнього середовища, прийнятому Кабінетом міністрів, а також має кореспондуватись з рядом інших галузевих регіональних програм.
– Нова програма дасть змогу систематизувати роботу та сконцентрувати ресурси для вирішення найгостріших екологічних проблем Запорізької області, – зауважив Ігор Бройде.
Обласне управління охорони навколишнього природного середовища вже розпочало роботу над підготовкою нової природоохоронної програми. Зокрема, вже створено робочу групу, що опрацьовує пропозиції до регіональної екологічної програми, а також розроблено технічне завдання. Фінансування розробки нової обласної комплексної довгострокової програми охорони навколишнього середовища планують здійснити за рахунок обласного бюджету.
За матеріалами управління у справах преси та інформації Запорізької облдержадміністрації