Запорізький край – у лідерах за обсягами зовнішньоекономічного товарообігу. На цьому наголосив заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Петро Гончарук під час брифінгу, присвяченого підсумкам роботи Запорізької митниці у 2011 році.
– Минулого року Запорізька митниця виконала дуже велику роботу, від якої залежать економічні показники всієї області. За рівнем виробленого регіонального валового продукту ми посідаємо восьме місце, це – 4,1 відсотка ВВП України в цілому, що є дуже гарним показником. У 2011 році за обсягом експорту наша область посіла п’яте місце, імпорту – сьоме. Ми можемо пишатися не тільки позитивним сальдо, а й тим, що Запорізький край – один із лідерів за обсягами зовнішнього товарообігу, – зазначив Петро Гончарук.
В.о.начальника Департаменту інформаційних технологій Державної митної служби України Катерина Юрченко зауважила, що цього року на Запорізьку митницю чекає ще більше навантаження, ніж минулого, і одним із головних моментів буде підготовка до Євро-2012.
– Україна активно готується до футбольного чемпіонату Євро-2012, і навіть ті міста, в яких не будуть проходити матчі, мають бути готові до цієї події. Особливо уважними треба бути працівникам митниць, у тому числі – запорізької. Митні пости будуть оснащені новим обладнанням та сучасними засобами безпеки – камерами відеоспостереження та спеціальними засобами для виявлення заборонених для перевезення товарів, – повідомила Катерина Юрченко.
Одними з головних пріоритетів роботи Запорізької митниці цього року є контроль якості продуктів, що імпортуються в Україну, а також декриміналізація контрабанди. З середини січня вступає в силу закон про посилення адміністративної відповідальності за незаконне перевезення товарів через кордон України. З цього моменту буде скасовано кримінальну відповідальність за такий вид злочину як товарна контрабанда, але значно зростуть фінансові санкції.
За матеріалами управління у справах преси та інформації Запорізької обласної державної адміністрації