На вчорашній сесії Запорізької міської ради була прийнята комплексна програма модернізації житлового фонду Запоріжжя

Вона передбачає, що з міського бюджету будуть компенсувати відсоткові ставки за кредитами, які візьмуть запорізькі ОСББ для комплексної термомодернізації будинку. Програма базується на державній ініціативі “Енергодім” Фонду енергоефективності.

– Всім нам добре відомо, що житловий фонд Запоріжжя знаходиться в досить складному стані, ми багато працюємо для його відновлення, але ж про енегроефективнсть наразі не йдеться. Будинки старі, вони мають пошкоджені мережі, незадовільний стан покрівель тощо. Тому й була розроблена міська програма відшкодування ставки по кредитах, які можуть бути нашим будинкам ОСББ саме для термомодернізації. Місто готове підтримати запорізькі ОСББ на шляху поліпшення умов проживання, сплативши ставки за цими кредитами, – зазначив депутат Дмитро Сірий.

DSC_0347

Як підкреслив депутат, міська програма стала можливою та була прийнята саме завдяки створеній вчора групі “Єднання” Володимира Буряка.

– Завдяки роботі нашої групи, ця програма була підтримана. Адже всі ми знаємо, що в грудні 2019 року вона була провалена, у січні також її депутатський корпус не підтримав, а вже вчора, завдяки координації зусиль нашої групи корпус пішов назустріч будинкам ОСББ та підтримав цю програму. Це дуже корисний продукт, і я вважаю що наші будинки ОСББ із задоволенням будуть його використовувати, – зазначив Дмитро Сірий.

Державна програма “Енергодім” базується на комплексній термомодернізації житлового фонду. Вона передбачає декілька різних пакетів для ОСББ – це і заміна вікон, утеплення будівлі, встановлення ІТП, на які видаються кошти. Програма розрахована до 2024 року. Кредит надається на 24 та 36 місяців. Від цього терміну залежить розмір відсоткової ставки, під яку буде надано кошти.

Як зазначив голова правління одного з ОСББ Хортицького району Максим Гоман, співвласники будинків дуже очікували на прийняття міської програми.

– З грудня ми сподівались на прийняття цієї програми, але воно було тоді провалене. В січні теж, а вчора, завдяки об’єднанню наших депутатів у групу “Єднання” програму підтримали. Дуже вдячні нашим обранцям за те, що вони об’єднались, – відзначив Максим Гоман.

DSC_0341

 

Голова правління ОСББ зауважив, що набагато краще, коли будинок змінюється комплексно, аніж поетапно, частинами утеплюється. Саме такий підхід передбачає ініціатива “Енергодім”. Крім того, завдяки системності та допомозі міста вдасться зекономити чимало коштів.

– Я думаю, що буде економія близько 50%. Будинки, які перейшли в ОСББ, протягом багатьох років обслуговувались ЖЕКами, тож майже нічого практично в них не робилось. Проблем дуже багато – ремонти під’їздів, заміна мереж, електропостачання, тож зекономлені кошти можна буде направити на вирішення інших питань. ОСББ буде акумулювати фінанси на своєму рахунку та зможе розпоряджатися ними для розвитку свого будинку, – зазначив Максим Гоман.

Читайте також: Мер Запоріжжя поставив вимогу навести лад в системі харчування дітей в школах та дитсадках