Меморіальні плити знайшли під час пошукової експедиції у фундаментах покинутих будівель

Пошукові роботи проводили влітку фахівці Національного заповідника «Хортиця». Всього були знайдені понад 300 могильних плит з кладовища менонітів, яке було знищене у 30-х роках.  Неабияке зацікавлення викликають стели родичок видатних промисловців того часу Анни Нібур та Катарини Кооп, пам’ятники кінця ХVIII століття, рештки меморіалу німецьких солдат, котрі загинули біля колонії Хортиця у квітні 1918 року.

Знахідки запорізьких археологів зацікавили нащадків менонітів, більшість з яких проживає закордоном, зокрема в Канаді. Про це розповів директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко. Також він зазначив, що є задум створити на основі знайдених стел меморіальний комплекс.

Цю ідею підтримав мер Володимир Буряк, який сьогодні відвідав презентацію знайдених пам’яток. Він підкреслив, що історія запорізьких менонітів є частиною історії Запоріжжя та Запорізького краю, тому запоріжці повинні її пам’ятати. І міська влада зацікавлена в тому, щоб її досліджувати та зберігати.

– Пропоную науковцям розробити спільні пропозиції з приводу створення такого історичного комплексу. Треба продумати, де він може розташовуватися, як виглядати, що потрібно для його створення. Міська влада готова допомогти у цій роботі, необхідно розробляти відповідну програму, передбачати фінансування, – заявив Володимир Буряк.

Нагадаємо, нещодавно у Запоріжжі були знайдені залишки Олександрівської фортеці.

Читайте також: В історичному районі Запоріжжя відновлюють ще один сквер