Ансамбль бандуристів «Запорізькі солов’ї» створила й плекає ентузіаст своєї справи Наталя Балабан. У складі ансамблю – ученики музичної школи №2 та студенти Запорізького музучилища ім. П. Майброди.  Вони різні за віком, але об’єднані любов’ю до музики, до української пісні. А ще – вірою, що бандура – це круто, сучасно та престижно. Адже цей інструмент можна взяти із собою, а багатство музичної палітри в нього – як у симфонічного оркестру.

 Всі переваги бандури можна було відчути, почути й побачити на концерті «Запорізьких солов’їв» у Греко-католицькій церкві –  Храмі Святого Архистратига Михаїла. Концерт юних бандуристів став подарунком на святі для мам та бабусь. Урочистий тон задала перша ж  композиція – «Аве Марія», яку юні артисти співали із трепетом, бо композиція звучала у церкві. Всі учасники свята із цікавістю та задоволенням слухали українські та авторські пісні, класичні та сучасні мелодії. Всім відома «Мелодія» М.Скорика у виконанні бандуристів отримала нові барви. А пісня «Не твоя війна» з репертуару «Океану Ельзи» ще раз довела: бандура – сучасний інструмент. Молоді виконавці не бояться експериментувати, тож прикрасили чарівний дзвін бандур солоспівом флейти (на ній зіграла солістка колективу Олександра Зворигіна).

Наталя Балабан розповіла:

– Колектив існує більше п’яти років. Діти грають, співають, жартують на сцені, ми робимо різні за тематикою номери. Весь цей час склад юних артистів міняється – вони ростуть, їдуть вчитися далі. Цей концерт у храмі для нас – знаковий, бо навіть назву нам подарував екзарх Донецький Степан Меньок, церква опікується нашим ансамблем. Так, взимку ми побували у Львові, дали там 12 концертів. Жили в монастирях: дівчата – в жіночому, хлопці – в чоловічому. Для дітей це було занурення у духовне життя, знайомство із цілим світом, який дуже відрізняється від нашої повсякденності. Ми отримали багаті враження, життєвий досвід. І це був наш перший справжній тур.

Ансамбль бандуристів «Запорізькі солов’ї» – частий гість міських свят, діти грають у військових частинах, скоро поїдуть до госпіталю та до ліцею «Захисник» із своїми програмами.

Екзарх Донецький Степан Меньок, який цього дня був серед глядачів концерту, говорить:

– Я дуже радий, що можу допомогти сучасним дітям отримати духовні знання. Я бачу, як росте колектив, як змінюється його репертуар. Бандуристи завжди на Запоріжжі несли славу козацьку, а сьогоднішній концерт мене дуже зворушив.

Настоятель запорізької громади УГКЦ отець Андрій Бухвак сказав, що приємно вражений виступом юних бандуристів:

– Ще кілька років тому я й подумати не міг, що в нашому місті молодь буде цікавитися бандурою. Ця гра, ці пісні – то не є особиста справа кожної дитини, то є справжня місія, бо ви пробуджуєте все те, що в нас присипляли роками та десятиріччями.

Фото Олени ПІДДУБНОЇ