Багатостраждальні запорізькі мости планують добудувати до 2019 року. Про це повідомив перший заступник міського голови Запоріжжя Сергій Мішок під час виступу на телеканалі ТВ-5. Нагадаємо, минулого тижня в Києві пройшла нарада під головуванням віце-прем’єр-міністра України Володимира Кістіона з питання подальшого будівництва мостів у Запоріжжі, яке зрушило «будівництво століття» з мертвої точки.

«Перше питання, яке потрібно було зрозуміти – чи є на будівництво гроші. Так, з державного бюджету виділяють понад 200 млн грн на продовження першої черги будівництва. Міська та обласна влада теж будуть сприяти в цьому питанні: 40 млн грн нададуть з міського бюджету та 20 млн грн – з обласного. Ці суми тільки на 2016 рік. Всього на будівництво мостів необхідно ще близько 3 млрд грн », – розповів Сергій Мішок, який брав участь у нараді.

Але фінансування не єдина проблема зведення мостових переходів.

«Є маса питань, пов’язаних з металоконструкціями, які лежать в річпорту і в Маріупольському порту не розмитнені. Необхідна й постанова Кабміну, яка покаже всі чіткі дати. Володимир Кістіон дав розпорядження, щоб цей проект був розроблений як інвестиційний і подавався до Верховної Ради в новому бюджеті 2017 року окремим рядком », – зазначив перший заступник мера Запоріжжя.

Про те, коли стартують будівельні роботи, Сергій Мішок прогнозувати не береться, але через тиждень-два буде складено графік робіт, і тоді картина проясниться.

Втім, заступник міського голови заявив, що при чіткому фінансуванні з держбюджету мости будуть добудовані через два-три роки.