Обшуки в Запорізькій міській раді під час карантину свідчать про політичний тиск

Голова міжфракційного депутатського об’єднання Володимира Буряка “Єднання” Геннадій Наумов розповів, що протягом останніх років силовики постійно проводили гучні обшуки не лише в міській раді, але жодних результатів це не принесло. Депутат зазначив, що активні дії з боку правоохоронних органів перетворились у шоу та формування громадської думки.Наумов

Стосовно сьогоднішніх подій голова депутатського об’єднання Володимира Буряка “Єднання” висловив подив, чому перша інформація про обшуки з’явилась у соціальній мережі, на сторінці одного з депутатів міської ради.

– Я потім подивився фабулу на сайті СБУ. Вони пишуть, що викрили якесь злочинне угруповання, яке займалось  махінаціями стосовно земельних питань і зараз проводяться обшуки, щоб встановити обставини справи. Я трохи знайомий з юриспруденцією і те, що я прочитав на сайті СБУ, це лише інформаційний привід, вкид. Для чого він зараз робиться, мені не зрозуміло, особливо в тій ситуації, в якій ми зараз знаходимося, коли коронавірус, карантин.  Я б хотів, щоб органи СБУ звернули увагу на органи Держрезерву, завдяки діям яких у нас немає ні масок, ні засобів захисту, ні антисептиків. Тому, якщо підсумувати події сьогоднішнього дня, то це лише інформаційний привід. Для чого він робиться – для того, щоб явно дискредитувати міську владу, – зазначив Геннадій Наумов.

Депутат наголосив, що якщо правоохоронцям потрібні були документи стосовно оцінки земельних ділянок, то їх можна було письмово запросити через суд. Більше того,  міська влада неодноразово вже надавала ці документи.

– Для чого робити шоу – мені не зрозуміло. Якщо є питання щодо земельної оцінки, стосовно того, законно – незаконно, реально чи ні, то робиться запит, отримується ця оцінка, проводиться економічна експертиза, та на основі цього справа передається до суду. Для цього не потрібно проводити обшуки. Обшук – примусове встановлення будь-яких фактів. Які факти зараз хто хоче встановити? Я не розумію, – розповів Геннадій Наумов.

Його колега Михайло Прасол впевнений, що дії правоохоронців – черговий політичний тиск. Прасол1

–  Сьогодні ми бачимо, що знову, вже втретє, проводяться слідчі дії, обшуки, вилучаються документи. Не зрозуміло, які ще нові документи там шукають, якщо вже тричі звідтіля все забирали? Я розумію, що це чисто політичний тиск, нічого іншого бути не може. Коли вся країна знаходиться на карантині, коли ніхто не виходить з дому, вони проводять подібні дії. Всі документи були в правоохоронців рік, поки суд не повернув їх назад. Що за рік нічого не зробили? Це нонсенс, такого бути не може, – зазначає Михайло Прасол.

Депутат впевнений, що і цього разу нічого не буде зроблено, бо це звичайний політичний тиск. Михайло Прасол наголосив, що оцінку видавав державний орган.

– Якщо є сумніви, то можна поміняти державний орган, не видавати ліцензії. Багато чого можна зробити. Я впевнений, що ця справа, як і інші, розвалиться, нічого далі не буде, – підкреслив Михайло Прасол.

Як писав сайт “Запорозька Січ”, правоохоронці проводили обшуки у справі, пов’язаній з земельними ділянками, які міська влада віддала під викуп. Документи, які стосуються цього питання, забирають вже вчетверте.  Нагадаємо, мер Запоріжжя Володимир Буряк назвав дії силовиків спробою розхитати ситуацію через політичні амбіції певних сил. При цьому міський голова наголосив, що місто витримає і продовжить працювати в посиленому режимі та проводити активну роботу щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції.

Читайте також: У міській раді Запоріжжя розповіли подробиці проведених обшуків