Проблеми лікарів, які не отримали вчасно зароблені гроші, депутати назвали політичними провокаціями й іграми

Хоча ще 2 тижні тому самі на всіх кутках міста заявляли про необхідність якомога швидше зібрати сесію міськради і терміново вирішити гострі проблеми, в тому числі, що стосуються лікарень і медиків.

Сьогодні в Міській лікарні екстреної і швидкої медичної допомоги відбулася імпровізована пресконференція, організована облдержадміністрацією. Причина – гучне звернення співробітників лікарні до Президента України з приводу затримок виплат.

Облдержадміністрація, як частина вертикалі центральної влади, відреагувала на звернення лікарів вкрай болісно. У лікарню терміново прибули представники ОДА та депутатів так званої більшості. Зокрема в медустанові були присутні заступниця голови ОДА Злата Некрасова, депутат міськради, керівник фракції «Слуги народу» Регіна Харченко і звільнений секретар міськради від “СН” Анатолій Куртєв. Їхня фракція, як і інші члени коаліції – “ОПЗЖ”, “Європейської Солідарності”, “Нової політики” і “Партії Шарія” вже чотири рази зривали сесії міськради, відмовляючись вирішувати важливі для міста питання. В результаті чого і почалися затримки з виплатами грошей медикам.photo_2021-07-29_15-40-40

Наразі співробітники лікарні частину коштів отримали. Але це не вирішило проблему, оскільки гроші виплачені за рахунок того, що були зняті з інших статей витрат, наприклад, з закупівель для проведення стентування.

Заступник мера Геннадій Наумов (профільний заступник з питань охорони здоров’я) повідомив, що насправді проблема не вирішена і, більш того, може посилитися найближчим часом.

– Ми не можемо в цій ситуації робити заручниками або медиків, які не отримають зарплати, або хворих, яким не буде надана допомога через відсутність ліків. Тому виходом є тільки один варіант: депутати повинні ходити на сесії й оперативно вирішувати питання життєдіяльності міста, – заявив Геннадій Наумов.

І підкреслив, що для запобігання в майбутньому таких ситуацій потрібно, щоб депутати почали працювати на сесіях і приймати рішення, внесені до порядку денного.

– Проблема є по лікарні екстреної і швидкої медичної допомоги, дитячих лікарням №1 і №5, міськлікарні №3. Справа в тому, що не завжди є відповідність між тарифами, встановленими Національною службою здоров’я України, і надаваними послугами. Більш того, є затримки виплат від НСЗУ. Ми заздалегідь передбачили проблеми, які можуть виникнути, і для їх вирішення завчасно підготували проєкт рішення, щоб в бюджеті закласти кошти для виплат співробітникам цих чотирьох лікарень. Але через те, що не відбулося сесії міськради, питання залишилося невирішеним, – підкреслив Геннадій Наумов.

Був присутній на пресконференції і заступник мера Анатолій Васюк, призначений за квотою «Слуги народу», який опікується питаннями освіти, але приїхав в якості заступника голови комісії з питань заборгованості по зарплатах.

Виступи всіх присутніх можна звести до однієї думки: ніяких глобальних проблем з виплатою зарплат немає. І ситуацію просто заполітизували. Але як же так?! А хто ж її заполітизованим? Хіба не самі депутати від політичної більшості, які саботують роботу міської ради? Адже після звільнення Анатолія Куртєва вони вперто ігнорують сесії та відмовляються працювати.

При цьому на питання, чому депутати не ходять на сесії і не голосують за важливі проєкти рішень, які самі ж хотіли терміново прийняти на незаконній сесії 14 липня, відповіді не отримано.

Зокрема, депутатка Регіна Харченко на питання, чому фракція «Слуги народу» не ходить на сесії, почала докладно розповідати про те, що депутати фракції дуже хочуть, щоб місто жило і розвивалося .. Але ось відповіді на пряме запитання – чому вони не ходять на сесії – ми так і не почули. А Анатолій Куртєв зовсім відмовився відповідати, пославшись, що це питання є провокацією.

Хоча самі медики, які отримали аванс в сумі по 27 гривень, вважають інакше, про що й заявили на цій зустрічі. І лише один лікар підіграв ОДА і депутатам, висловивши думку, що затримки бували і раніше, і нічого особливого в цьому немає.
photo_2021-07-29_15-40-39 (2)

У знак протесту проти його слів медики покинули локацію пресконференції. «Не говори за всіх – влаштували тут цирк!», – заявила одна з лікарів, кивнувши в бік представників облдержадміністрації.

Читайте також: Що чекає запорізькі лікарні, якщо депутати знову проігнорують сесію