З початку року в регіоні зафіксували 11 випадків небезпечної хвороби

У 2019 році в Україні на ботулізм захворіли 123 людини. 5 з них, на жаль, померли. Останній смертельний випадок трапився 3 грудня. 34-річний чоловік звернувся до лікарні вже знаходячись у тяжкому стані. В нього був порушений зір та слабкість. Він встиг розповісти лікарям, що напередодні вживав засолену в домашніх умовах рибу, приготовану місяць тому. У чоловіка діагностували ботулізм та ввели протиботулінічну сироватку. Однак, через запізніле звернення за меддопомогою та важкий перебіг хвороби, врятувати його не вдалося.

Як повідомляє Центр громадського здоров’я, з початку року найбільше випадків небезпечної хвороби зареєстрували в Запорізькій області (11). За нами йдуть Чернігівщина, Житомирщина та Дніпропетровщина.

Зазвичай, джерелом інфекції ставала риба домашнього приготування. Щоб вберегтися від захворювання, медики радять не вживати в’яленої, копченої, солоної та консервованої риби, м’ясних та грибних консервів. Особливо, якщо ви не впевнені в їх якості або належних умовах зберігання.

Лікарі наголошують, що відрізнити рибу чи інший продукт з ботулотоксином неможливо, бо він не має жодного запаху чи смаку. Симптоми ботулізму найчастіше з’являються поступово, без різких підйомів температури, тому виникає ілюзія несерйозності хвороби. За найменшої підозри на ботулізм необхідно негайно звернутись до лікаря. Адже час в цьому випадку відіграє життєво важливу роль.

78805089_1609057099219012_1514480737871462400_o

Читайте також: У Запоріжжі учнів почали відправляти на карантин