Святковим концертом-презентацією «80 років: пріоритети та досягнення» відзначила свій ювілей запорізька гімназія №46, що у Заводському районі міста.
Наприкінці минулого тижня, 3 листопада, в актовій залі гімназії зібрались педагоги, учні та їхні батьки, а також численні гості. На ювілей, зокрема, завітали: заступник міського голови Анатолій Пустоваров, директорка департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Юлія Погребняк, голова Заводської районної адміністрації Андрій Баєв, начальник територіального відділу освіти Заводського району Наталя Шаповалова, генеральний директор ПК «ВАТ Вогнетрив» Віктор Зубков, голова профкому ВАТ «Запоріжсталь» Леонід Анісімов, депутати міськради та педагоги-ветерани.
Святковий концерт-презентацію відкрив шкільний хор піснею про рідну 46-у гімназію. Далі зі сцени під супровід документальних кадрів на екрані учні нагадали історію школи, яку на Павло-Кічкасі (тоді на території Одинадцятого виселку) почали будувати у 1931 році. На початку це була СШ №11, а з 1956 року – СШ №46. Через рік, у 1957 році, стала спеціалізованою – школою з поглибленим вивченням німецької мови. Разом з тим, до 1961 року залишалась єдиною в Заводському районі, де всі предмети викладались українською мовою. У 1993 році школа отримала статус гімназії, яку очолила заслужений вчитель України Людмила Кругла. Вона дотепер є директором гімназії.
За цей час гімназія налагодила співпрацю з багатьма учбовими закладами міста та України, зокрема, Інститутом ім. Гете в Києві, також має контракт з гімназією ім. Берти Фон Зуттнер, що у місті Оберхаузен. Учні 46-ї гімназії щорічно беруть участь у шкільному обміні та кожні два роки – у міжнародному обміні Multi. У 2006 році гімназія стала лауреатом конкурсу «100 кращих шкіл України». У 2009 році гімназія приєдналась до проекту «Німецькомовний диплом у школах України». Завдяки цьому 32 випускники продовжили навчання у вишах Німеччини. У 2012 році гімназія отримала офіційний статус DSD-школи, що дозволило викладачам німецької мови підвищувати свою кваліфікацію за сприяння фахівців Німеччини.
На сьогодні гімназія №46 – це сучасний учбовий заклад, яким варто пишатися, наголосив у привітальному слові заступник міського голови Анатолій Пустоваров.
– У кожному місті, – зауважив він, – є свої школи, на які рівняються. Так ось, 46-а гімназія – саме така у Запоріжжі. Тут впродовж десятків років напрацювали свої традиції в освітній сфері та різних інших проектах. Звісно ж, це заслуга адміністрації гімназії та всього його колективу, а також ветеранів, що свого часу започатковували ці традиції та сприяли розвитку цієї комунальної установи. Треба віддати належне директорові Людмилі Юхимівні Круглій. З нею я познайомився, коли працював на «Запоріжсталі», тоді від її ініціативності ніде було сховатись. Тепер, коли я працюю в мерії, Людмила Юхимівна так само всі поставлені завдання виконує максимально швидко й сумлінно. Це дуже важлива критерія для керівника. Від себе особисто та від імені мера Володимира Вікторовича Буряка вітаємо Людмилу Юхимівну та всю школу, педагогічний колектив та батьківську громаду з цією знаменною датою – 80-річчям! Бажаємо подальшого розвитку, щасливих і здорових дітей! Наша гімназія №46 – справді краща. Так тримати!
Свої привітальні листи з нагоди 80-річчя гімназії також надіслали Генеральний Консул Німеччини Вольфґанґ Мьоссінґер та координатор проекту «Німецькомовний диплом у школах України» пані доктор Андреа Майер.
«Педагогічний колектив гімназії, без сумніву, може пишається своїми успіхами. Завдяки активній діяльності ви будуєте мости між двома народами: України та Німеччини. Високий рівень компетенції, імідж ваших випускників відомий не тільки в Україні, а й далеко за її межами», – наголошується у привітальних листах.
Гімназії №46 щиросердно вітали почесні гості заходу, зичили добробуту та подальшого процвітання.
Концертну програму вели випускники гімназії: учасниця команди «46-FM», Міс випускниця-2012 Тая Скляр та актор, телеведучий, учасник колективу запорізької команди КВН «Зайка», один з тренерів запорізької «Ліги сміху» Віктор Іваницький.
Зі сцени лунали пісні у виконанні гімназистів, а також жарти тутешніх КВНщиків. Виступали юні танцюристи та майстри козацького вишколу. Та справжньою родзинкою був виступ викладачів, що зворушливо співали про шкільне життя. А на завершення їх підтримала директорка.
– Дорогі мої! – звернулась до всіх учасників цього заходу Людмила Кругла. – Хочу щиро привітати вас з ювілеєм! Хочу подякувати керівництву міста, району, педагогічному колективу та батькам – всім, хто нас завжди підтримував та надає партнерську допомогу. Маючи таких соціальних партнерів, звичайно, ми будемо завжди на висоті. І я думаю, що це не остання крапка в нашій історії.
Завершилось свято під бадьору музику різнобарвним феєрверком з повітряних кульок.