Багато хто з вас певно помітив, що зараз в місті самий розкручений «бренд» – це жінка з мітлою. І не одна – вони повсюди. А що ще залишається роботи, коли на вимогу самих же мешканців міста, цієї зими в ожеледицю піску на тротуари посипали, як ніколи щедро. І ось прийшов час очистити вулиці і дороги міста від залишків відсіву.  

Чистота і порядок

Ми побували в сквері Майдана Волі, де як раз велось прибирання. Голова Олександрівської райадміністрації Валерій Мостовий розповів, що з 1 березня, як тільки дозволили погодні умови, розпочато роботи у всьому районі.

– Зараз в сквері прибирання проводять працівники «Зеленбуду», так як за ними закріплені всі 14 скверів району, парк Дробязко та інші зелені зони. Вони збирають весь посипний матеріал, який рясно був розсипаний взимку, – говорить Валерій Мостовий.

Потім будуть обрізатися і кронуватися дерева, а також насаджуватися нові. Паралельно з «Зеленбудом» працює КП «ЕЛУАШ», за яким закріплено всі центральні та другорядні дороги, тротуари, зупинкові комплекси. В цей же час внутрішньоквартальні дороги прибираються підрядниками з «ЕКО-Січ» та КП ЗРС. Загалом йде комплексне прибирання всього Олександрівського району.

– Думаю, що до кінця березня ми район приведемо в порядок. А от все зібране листя вивеземо ближче до травня місяця, – резюмував голова району.

– Після зими ті місця, де просіла плитка або порушено асфальт, будуть приведені в порядок?

– Звичайно. Ті підрядники, які в минулому році виконували роботи з укладання плиткиплитки (зробили 11 000 квадратних метрів!), все обстежать і усунуть всі просадки та недоробки протягом двох тижнів. Що ж стосується асфальтного покриття, то на сьогоднішній день вже є певне фінансування і незабаром найбільш аварійні ділянки всіх доріг будуть відремонтовані. Вже оголошено тендер, в рамках якого буде проведено середній ремонт решти доріг в максимально короткий термін.

Маршрутники подарували жінкам чистоту

Наводять лад і в Дніпровському районі. Наприклад, 7 березня свій ранок водії маршруток почали з прибирання кінцевих зупинок маршруток та місць відстою транспорту. Такий подарунок маршрутники зробили жінкам напередодні свята, та всім городянам, включаючи і себе, адже кожній людині, що поважає себе, приємно відпочивати у чистоті.

Водії маршрутів №№63-А, 90, 38, 45, 62, 45, 58 та 38, чия кінцева зупинка розташована біля ПК ЗАлК, своїми зусиллями зробили комфортну «зону відпочинку» – поставили собі стіл із стільцями, сміття збирають у спеціальний мішок, взагалі намагаються не смітити. Навіть зробили годівницю для птахів! Володимир, водій маршруту №58, розповів «ЗС», що обіди водіям продають приватні підприємці: приносять їх прямо на кінцеву зупинку. Адже у водія небагато часу, щоб перепочити та пообідати, тому такий сервіс затребуваний. А ось до туалету маршрутчики змушені проситися у найближчі магазини або в ПК ЗАлК. Але це в них не визиває нарікань, адже, кажуть, що кінцеві зупинки інших маршрутів бувають ще менш цивілізованими.

Як розповів начальник управління транспорту та зв’язку Запорізької міської ради Олександр Власюк, ще 28 лютого було проведено нараду з транспортниками, на якій вирішили, що після зими потрібно прибрати території на кінцевих зупинках.

– Міський голова Володимир Буряк на кожній нараді нагадував нам про це, – каже Олександр Власюк. – Та ми і самі розуміємо, що комунальники з такими обсягами роботи швидко не впораються, тому транспортникам теж треба брати до рук віники та граблі.

Перший «суботник» маршрутники провели 2 березня. А 7 березня він проходив на кінцевих зупинках біля ринку на Бородінському, в районі ДК ЗАлКу і в 4-му Південному мікрорайоні. Надалі такі суботники разом планують проводити щомісяця.

Директор ТОВ “Запоріжградтранс” Юрій Верба (маршрути №№45 та 58) сказав, що водії його підприємства охоче відгукнулися на заклик мера і управління транспорту міськради:

– Ми з повагою ставимося до наших пасажирів, до всіх мешканців міста. Вважайте чисті зупинки, чисте місто подарунком жінкам до 8 Березня.

Начальник міського управління транспорту та зв’язку Олександр Власюк пообіцяв, що такі «суботники чистоти» водії проводитимуть щомісяця, хоча у них в договорі і так прописано, що вони повинні прибирати місця відстою транспорту.

До речі, в планах управління є бажання зробити для водіїв маршруток стандартизовані місця відпочинку – з туалетами та смітниками.

 

Ірина ГАВРИЛЕНКО,

Юрій ХАРЧЕНКО,

фото Володимира ШЕРЕМЕТА