Запорізький міський бюджет з початку року отримав майже 1,4 мільярда гривень податкових надходжень від великого бізнесу.

Начальник Спеціалізованої ДПІ з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі Роман Афонов розповів, що за 9 місяців поточного року запорізький бюджет отримав на 515 мільйонів гривень більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Зокрема, міський бюджет сформували надходження від плати за землю – 279 мільйонів гривень, податку на прибуток підприємств – 317 мільйонів і більше 710 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб. Стосовно сплаченого податку на доходи фізичних осіб слід зауважити, що бюджетоутворюючі підприємства є флагманами по рівню заробітної плати. Так, середньомісячна зарплата на великих підприємствах за результатами декларування за другий квартал п.р. складає понад 6,7 тис. грн., що більше на 1,5 тис. грн. від розміру середньої заробітної плати (станом на серпень місяць п.р.) по регіону. Можна із впевненістю стверджувати, що такий показник має стати певним мотиватором і для інших суб’єктів господарювання.

Також, з початку року в запорізький бюджет було перераховано понад 42 мільйони гривень екологічного податку.

Взагалі, за словами Романа Петровича, Запоріжжя цього року отримало тільки від великого бізнесу набагато більше коштів, ніж будь-коли, а, відтак, з’явилося більше ресурсів для розвитку інфраструктури міста і поліпшення соціальних стандартів запорожців.

 

Спеціалізована ДПІ у м. Запоріжжі