Невдовзі вже вп’яте в нашому місті відбудеться спеціалізований міжнародний «Еко Форум»

Ініціаторами і організаторами заходу є міська влада та Запорізька торгово-промислова палата. Масштабний форум проходитиме 14, 15 та 16 вересня у виставковому центрі «Козак-Палац». Як завжди, закордонні та вітчизняні експерти з питань екології, представники бізнесу, науки, громадські діячі обмінюватимуться досвідом та представлятимуть свої інновації у сфері охорони навколишнього середовища. Цього разу головна тема форуму – участь України у Європейському зеленому курсі.

Оргкомітет розставив пріоритети

Запоріжжя готується до «Еко Форуму-2021». Так, у міськвиконкомі відбулося засідання організаційного комітету з питання проведення «Еко Форуму–2021». Як і в попередні роки, заплановане проведення спеціалізованих виставок, презентацій, тематичних круглих столів та панельних дискусій. Провідною темою стане Європейський зелений курс через локальні ініціативи. Запланована презентація та обговорення дорожньої карти участі України у Європейському зеленому курсі, а також механізмів стимулювання екологічної модернізації України.

– Нині це тема номер один в усіх розвинених європейських країнах. Впровадження зеленого виробництва, використання зеленої енергетики, залучення екоінвестицій – усі ці теми ми будемо презентувати і обговорювати на нашому форумі. Але на цьогорічному заході ми залишили й усі наші популярні традиційні напрямки, зокрема, захист атмосферного повітря, управління побутовими та промисловими відходами тощо. Цього року ми запрошуємо до участі депутатів Верховної Ради України, представників профільних міністерств, аби надати форуму, можливо, і певну законотворчу функцію, – зазначив начальник управління з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради Гліб Золотарьов.изображение_viber_2021-08-02_14-24-57-205

В ЄС у грудні 2019 року затверджено Європейський зелений курс (Green Deal), який передбачає декарбонізацію економіки ЄС до 2050 року. Для досягнення цієї мети передбачається залучити €1 трлн інвестицій, 64% з яких за рахунок державної підтримки – кошти бюджету ЄС, спеціальні фонди, зокрема схеми торгівлі квотами на викиди парникових газів. Результатом участі України в Європейському зеленому курсі має стати: екологічна модернізація підприємств відповідно до стандартів ЄС; виконання міжнародних зобов’язань України; підвищення конкурентоспроможності українського бізнесу.

В межах Green Deal українські міста мають впроваджувати ініціативи на місцевому рівні (адаптація до зміни клімату; впровадження енергоефективних заходів; долучення до платформи з «озеленення»), які б забезпечили синхронний розвиток із містами ЄС.SHER0466Основна увага учасників цьогорічного Запорізького «Еко Форуму» буде прикута до механізмів екологічної модернізації України, згідно з вимогами Європейського зеленого курсу. Зокрема, обговорюватимуться питання подолання зміни клімату, ініціативи в напрямах підвищення енергоефективності економіки, розбудови національної системи торгівлі викидами парникових газів, розвитку сталого сільського господарства, диджиталізації економіки, співпраці у наукових та інноваційних проєктах в межах Європейського зеленого курсу.

Запланована презентація досвіду міст ЄС із адаптації до змін клімату, впровадження енергоефективних заходів, озеленення.

Запорізький «Еко Форум – 2021» триватиме 3 дні

Програма форуму обіцяє бути насиченою. 14 вересня – пленарна частина та обговорення основної теми форуму; робота секцій «Локальні ініціативи в межах Європейського зеленого курсу» та «Європейський зелений курс – можливості для розвитку українського бізнесу»; засідання комітету з питань природокористування та охорони довкілля при ТППУ;

15 вересня – робота секцій «Енергоефективність, відновлювальна енергетика», «Управління водними ресурсами: якість води, очищення стічних вод», «Управління промисловими та побутовими відходами», «Захист атмосферного повітря». Проведення Всеукраїнського студентського професійного творчого конкурсу проєктів з екологічного менеджменту;

16 вересня – конкурс проєктів ландшафтного дизайну, робота секцій громадських організацій.

Як розповів віцепрезидент Запорізької торгово-промислової палати Дмитро Антонюк, свою участь у Запорізькому «Еко Форумі» вже підтвердили іноземні експерти.

– Наразі ми продовжуємо активну кампанію із залучення спікерів – 15 відомих у галузі екології експертів вже підтвердили свою участь. Паралельно усі 3 дні буде проходити виставка екологічних рішень, технологій, ініціатив. Будуть розміщені стенди підприємств, вищих навчальних закладів, громадських організацій тощо. Плануємо зібрати понад 80 учасників експозицій. Свої напрацювання у сфері охорони навколишнього середовища представлять запорізькі комунальні підприємства, промислові підприємства, приватні компанії. Дуже сподіваємося на позитивну епідеміологічну ситуацію, яка дасть нам змогу все ж провести захід в офлайн-форматі у Козак-палаці, – зазначив Дмитро Антонюк.IMG_7237

На засіданні оргкомітету з підготовки Запорізького спеціалізованого міжнародного «Еко Форуму» було вирішено рекомендувати Департаменту захисту довкілля Запорізької облдержадміністрації та ЗОСППР «Потенціал» опрацювати питання залучення міст обласного значення, а також підприємств, установ, організацій Запорізької області та інших міст України до участі у заході.Концепція МЕФ 2021 укр ГОТОВО_Страница_1

Запропонувати вищим навчальним закладам міста взяти участь у виставці та «круглих столах», а також максимально наповнити виставкові інформаційні стенди та підготувати відеопрезентації своїх закладів для демонстрації під час форуму.

Департаменту освіти і науки міської ради опрацювати питання організації експозиції дитячої творчості в межах «Еко Форум – 2021».

Доручити КРБП «Зеленбуд» організувати озеленення виставкової зали ВК «Козак-Палац» на час проведення міжнародного Запорізького екологічного форуму.

Читайте також: Дніпро і Азовське море потерпають від забруднення