Міська влада на 100% готова до проведення виборів у неділю, 31 березня

Про це розповів керуючий справами виконкому Запорізької міської ради Роман Омельянович у прямому ефірі програми «Черговий по місту» на телеканалі Z.

– На органи місцевого самоврядування покладене матеріально-технічне забезпечення виборчого процесу – приміщення, обладнання, інвентар, оргтехніка тощо. Це стосується дільничних і окружних виборчих комісій. Міська влада стовідсотково готова. Узгоджені всі питання з правоохоронними органами, Державною службою з надзвичайних ситуацій. Також будемо в посиленому режимі проводити чергування всіх комунальних служб міста 31 березня, щоб забезпечити належні умови для голосування, – зазначив Роман Омельянович.

Стосовно питань про сам виборчий процес, Роман Омельянович уточнив, що списки для голосування вже сформовані. Зміни можуть полягати лише в тому, буде людина голосувати на дільниці чи вдома, якщо є певні питання зі здоров’ям. Треба підійти не пізніше 30 березня до 12.00 до своєї дільничної виборчої комісії та надати медичну довідку, якщо людина не включена до попереднього списку тих, хто буде голосувати вдома. Громадянам з фізичними обмеженнями, в тому числі з вадами зору, допомогти в голосуванні може близька людина, але не з числа тих, хто має відношення до дільничної комісії.

Запоріжців також цікавило, куди звертатися, якщо будуть виникати якісь питання чи скарги під час голосування в разі невідповідності інформації про паспортні дані виборця тощо.

– Стосовно описок та неточностей дільнична комісія може вирішувати на місці питання про допуск до голосування та видачу бюлетеня. Зі скаргами щодо дій представників кандидатів, порушення чинного законодавства про вибори чи правопорядку слід звертатися до правоохоронних органів. Якщо ви вважаєте, що ваші права виборця порушені – до суду. Суди будуть працювати в неділю до завершення голосування, – запевнив Роман Омельянович.

Під час програми запоріжці також поставили багато питань щодо життєдіяльності міста. Говорили про створення нового автобусного маршруту №94, відновлення реконструкції парку ім. Гагаріна, підготовку до масштабного відновлення парку «Дубовий гай», повірку лічильників гарячої води та інше.

Нагадаємо, запоріжці зможуть онлайн повідомити про порушення на виборах. Забрати паспорт чи вклеїти фото можна буде в день виборів.

Читайте також: Запоріжці через селфі можуть потрапити за ґрати.