Лише цього року від СНІДу в Запоріжжі померли 98 людей

В Україні триває європейський тиждень тестування на ВІЛ та гепатит. Цього року він проходить з 22 по 29 листопада. За статистичними даними, в Запорізькій області за 10 місяців поточного року зафіксовані 527 випадків ВІЛ-інфекції. 198 запоріжців захворіли на СНІД, 98 людей померли від хвороби.

У зв’язку з високими показниками захворюваності, запоріжців закликають витратити 15 хвилин та пройти безкоштовне тестування. Здати експрес-тест можна в свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра, в кабінетах «Довіра», кабінеті інфекційних захворювань за місцем проживання. Також перевіритись можна в стаціонарних пунктах тестування. Знайти їх можна на онлайн-мапі за посиланням.

Не менш небезпечний гепатит – запальне захворювання печінки. Існує п’ять видів цієї хвороби, проте найпоширеніші  – типи В та С. З реформуванням галузі охорони здоров’я, тестування на гепатит входить до переліку аналізів, які можна здати у свого сімейного лікаря безкоштовно. Також можна перевіритись в обласній інфекційній клінічній лікарні на базі гепатоцентру.

Читайте також: У Запоріжжі більше тисячі людей підхопили небезпечну хворобу