Жителі Запорізької області ще мають час підготуватися до настання холодів.

Рекомендації щодо підготовки до опалювального сезону 2022/2023 надає фахівець з питань місцевого самоврядування, виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

Він зазначив в ефірі Національного телемарафону, що у приватних будинках для опалення можна використовувати:

– твердопаливні котли (для них потрібно заготовити деревину, пелети або вугілля),

– встановити резервні електрокотли (їх використання дозволяють електромережі), передбачити генератори, до яких можна буде підключати прилади.

Щодо підготовки до холодів багатоповерхівок, Олександр Слобожан звернув увагу, тут можливі лише заходи з енергозбереження, щоб уникнути втрат тепла, наприклад, заклеювання вікон.

Для будинків, де діють ОСББ, є ще можливість і час встановити індивідуальні теплові пункти в підвалах. Вони коштують недорого, але дозволяють зменшити споживання енергоресурсу.

Також можна встановити там генератори, щоб бути готовими до аварійних ситуацій. Окрім того, доцільно перед використанням електричних засобів обігріву перевірити потужність мереж у цих будинках.

– Я впевнений, що нам вдасться централізовано підготуватися до опалювального сезону. А при економному підході та за умови збереження тепла, не буде надлишкового навантаження на мережі, і ми вкладемося в затверджені обсяги споживання газу, – підкреслив Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.