Мешканцям Запоріжжя почали приходити смс про мобілізацію, – повідомляє “Забор”. Так, у Запорізькому обласному воєнному комісаріаті розповіли, кого закликають на службу.

Смс-ки – це не фейк, а справжнє повідомлення, тому що зараз не вистачає особового складу, щоб розносити всім повістки по квартирах. У Запорізькому обласному ТЦК та СП повідомили, що на військову службу під час мобілізації призиваються резервісти та військовозобов’язані, які перебувають у запасі та не заброньовані в установленому порядку на період мобілізації.

Граничний вік для тих, хто проходить військову службу під час особливого періоду, такий:
– рядового, сержантського та старшинського складу, молодшого та старшого офіцерського складу – до 60 років;
– найвищого офіцерського складу – до 65 років.

Якщо прийшла повістка, смс або вам зателефонували і повідомили, що треба з’явитися у військкомат, то треба туди йти. Громадянам, які стоять на військовому обліку, з моменту оголошення мобілізації забороняється міняти місце проживання без дозволу начальника районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Якщо ж ви залишили місце проживання через бойові дії, то в десятиденний термін все одно маємо прибути до найближчого територіального центру комплектування та соціальної підтримки та стати на військовий облік. Нагадаємо, що згідно зі ст. 336 Кримінального кодексу України ухилення від призову на мобілізацію карається позбавленням волі на строк від 3 до 6 років.