У Запоріжжі пройшла акція «Безпечна ялинка в безпечному місці».

15 грудня рятувальники спільно з волонтерами провели акцію «Безпечна ялинка в безпечному місці» за участі дітей-переселенців.

Аби під час підготовки і в період новорічних свят мінімізувати ризики, пов’язані з порушенням правил та привернути увагу людей до аспектів безпеки, рятувальники продемонстрували новорічну атрибутику і розповіли про безпечне декорування ялинок.

Рятувальники наголосили, що запалена свічка може призвести до пожежі, тому її потрібно ставити подалі від легкозаймистих матеріалів та не залишати без нагляду.

Для того, щоб зустріти Різдво Христове безпечно, фахівці ДСНС нагадують про необхідність дотримуватися правил безпеки під час використання традиційних атрибутів новорічних та різдвяних святкувань. Йдеться, передусім, про піротехнічні вироби, свічки та електрогірлянди.

Пам’ятайте, потрібно тримати запалені свічки на безпечній відстані від легкозаймистих матеріалів.

Не встановлюйте свічки поблизу штор на вікнах та не прикрашайте ними ялинку. Використовуйте тільки невисокі, стійкі металеві свічники. Не закріплюйте свічки за допомогою воску на дерев’яних столах, дошках або на підвіконнях, адже вона може перекинутися і спричинити пожежу. Ніколи не залишайте запалену свічку без нагляду. Обов’язково загасіть свічку, якщо ви виходите з кімнати або лягаєте спати. Не паліть свічки до кінця — залишайте недогарок довжиною 2-3 см. Не дозволяйте дітям гратися із свічками та тримайте сірники у недоступному для малечі місці.

Водночас, щоб ЯЛИНКА приносила тільки радість, установлювати її треба подалі від опалювальних приладів і джерел відкритого вогню – камінів, газових плит, тощо.

Віддайте перевагу моделям, які мають протипожежну пропитку (ця інформація вказується на упаковці).

Ялинка повинна бути правильно зібрана і надійно встановлена, а іграшки рівномірно на ній розподілені.

На ялинку не можна встановлювати свічі та бенгальські вогні, особливо в об’єднанні з ватним “снігом” і паперовими іграшками. Збирати штучну ялинку потрібно згідно з інструкцією.

У процесі складання ялинки не рекомендується підпускати до неї дітей. У кімнаті, де стоїть ялинка, малята повинні перебувати тільки під доглядом ддорослих. Для дитячої безпеки ялинку краще нарядити легкими прикрасами, які не б’ються (бантами, шишками, кульками зі склопластику і т.ін).

Слід дотримуватися й правил електробезпеки. Для прикраси ялинки не можна використовувати несправні й не сертифіковані електричні вироби.