У Запоріжжі діє міська Програма надання фінансової підтримки містянам, житло яких було зруйноване або стало непридатним до проживання внаслідок обстрілів, спричинених військовою агресією росії.

Як повідомили у Департаменті соціального захисту населення, від запоріжців, житло яких зруйноване або стало непридатним для проживання внаслідок ракетних обстрілів, продовжують надходити звернення на отримання щомісячної матеріальної допомоги з бюджету міста. Її розмір становить 10 тисяч гривень на одне домогосподарство, починаючи з місяця, в якому відбулось руйнування. Запоріжці, які раніше подали необхідні документи, вже почали отримувати ці кошти. Загалом їм перераховано понад шість з половиною мільйонів гривень. Опрацювання поданих пізніше заяв продовжується.  

Крім цього, запоріжці, житло яких постраждало і які відносяться до пільгових категорій (особи з інвалідністю І, ІІ та ІІІ груп; родини, які виховують дітей з інвалідністю; багатодітні родини; отримувачі житлових субсидій або пільг на оплату житлово-комунальних послуг), можуть отримати адресну матеріальну допомогу. Ця допомога надається в рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення. Виплачується одноразово на домогосподарство в розмірі 15 тисяч гривень. Отримати її можуть громадяни, які мають реєстрацію у Запоріжжі, або які не мають запорізької реєстрації, але є власником пошкодженого житла. На отримання цього виду допомоги вже надійшло 22 звернення. 10 осіб вже отримали ці виплати на загальну суму 150 тисяч гривень.

Запоріжці, житло яких зруйноване або непридатне для проживання, можуть стати на облік як внутрішньо переміщені особи. Такий статус вже отримали 365 жителів обласного центру та подали заяви на призначення допомоги на проживання. Її розмір щомісячно становить 3000 грн – для дітей та осіб з інвалідністю і 2000 грн – для інших осіб.

Нагадаємо, для постановки на облік як ВПО та отримання допомоги з державного бюджету мешканцям постраждалих будинків треба звернутись до управлінь соціального захисту населення за місцем фактичного проживання та мати при собі паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків, номер банківського рахунку (за стандартом ІВАN) та акт обстеження квартири (будинку).

За повідомленням Запорізької міської ради