24 серпня – дата, яка знайома кожному українцю, адже саме в цей день вже 29 років наша країна відзначає День Незалежності

А за останні роки це свято набуло для всіх громадян країни особливого значення, адже українці знов змушені відстоювати незалежність своєї держави.

«Незалежність України досі доводиться виборювати. Дорогі запоріжці, я бажаю усім нам якнайскорішої перемоги у цій боротьбі. Ми знаємо, що це тернистий і не короткий шлях, не чекаємо, що вже завтра хтось розжене всі хмари над Україною, не віримо яскравим обіцянкам, розраховуємо на свої сили і кожен на своєму місці будуємо майбутнє і своє, і своєї країни. Секретом нашого українського успіху залишаються єднання і відповідальність кожного за долю всіх», – зазначив міський голова Володимир Буряк у своєму зверненні до запоріжців напередодні свят.

Яскраве свято на Хортиці

Одним з місць масового святкування Дня Незалежності вже традиційно став острів Хортиця. Там на запоріжців і гостей міста чекала велика та цікава програма. Усі заходи проходили на 2 локаціях – в комплексі «Запорозька Січ» і на оглядовому майданчику на даху Музею історії запорізького козацтва. Не забували під час святкування і про дотримання карантинних вимог.

Так, на території Січі зібралися тисячі людей. Захід розпочався з танцювального флешмобу від молоді. Команда з 35 людей у синіх і жовтих футболках із прапорцями в руках танцювала під запальну українську пісню.SHER6218

– Нас із друзями попросили виступити на святі. Можу сказати, що дуже старалися вивчити танець, провели багато репетицій. Я дуже щасливий, що ми змогли підняти настрій людям і таким чином від усієї молоді привітати нашу Україну з Днем народження, – поділився один з виступаючих Данило.

До присутніх звернулися представники міської влади, відзначивши особливе значення Дня Незалежності України для всіх українців і кожного запоріжця. Відбулося нагородження запорожців за внесок у захист України, соціально-економічний розвиток Запорізького краю, активну участь у громадській діяльності.

На святкуванні на території історико-культурного комплексу «Запорозька Січ» виступали українські музичні колективи та співаки, які виконували музичні твори: «Декаданс», «PUNKY-BOYZZ», «SWIFT», «The Vagis band».SHER6371SHER6184СвятуваСпочатку глядачі були не дуже активні. Мабуть, це наслідок тривалого карантину, під час якого люди звикли обходитися без спілкування та активного відпочинку. Однак потроху запальна музика зробила свою справу, відвідувачі свята жваво танцювали біля сцени.

Під час святкової програми поєднались глядачі різних вікових категорій. Можна було побачити бабусю, яка ніжкою відстукувала ритм рок-пісні, закохані пари, які в обіймах одне одного дивились концерт, та малечу, яка танцювала з українськими віночками на головах та у вишиванках. І все це було забарвлено червоним світлом сонця, яке сходило за горизонт над Дніпром…SHER6667

«Родзинкою» свята став святковий концерт Академічного симфонічного оркестру та світлове шоу, яке вразило місто – яскраві вогні було видно і з правого берега, і з лівого. А присутні на концерті були у захваті від чарівного поєднання музики та світла.

Історичний факт

Акт проголошення Незалежності України від 24 серпня 1991 року було затверджено 1 грудня 1991 всенародним голосуванням.

Цікаві факти

  • В Україні знаходиться географічний центр Європи – місто Рахів у Закарпатській області.
  • Найдовшим духовим музичним інструментом у світі є трембіта.
  • «Щедрик» Миколи Леонтовича – одна з найпопулярніших різдвяних пісень у світі.

Читайте також: Запоріжжю пасує жовто-блакитне море прапорів